Daj głos na Gdańsk!

Gdańsk prowadzi w głosowaniu na najlepiej zrewitalizowane tereny zielone w Polsce! Portal Komunalny (www.portalkomunalny.pl) pyta mieszkańców naszego kraju, które polskie miasta mają najpiękniej zrewitalizowaną zieleń miejską i gdzie najlepiej odnowiono system parków, zieleńców, bulwarów i placów.


Na dziś Gdańsk prowadzi (39 procent oddanych głosów), następna w kolejności Bydgoszcz ma 30 procent głosów.


Do konkursu zgłoszony została niezwykła gdańska przestrzeń – ogród z elementami japońskimi w botanicznej części Parku Oliwskiego. Postanowiliśmy się nią pochwalić, bo jest tego warta – mówi dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku Mieczysław Kotłowski. Inwestycja została zrealizowana pod koniec 2015 roku, od tego czasu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców miasta i turystów – dodaje. Portal Komunalny ogłosił konkurs, bo zdaniem redakcji – zieleń jest jednym z najbardziej pożądanych elementów infrastruktury miejskiej.


Jak pokazują liczne badania, tego typu tereny mają szerokie znaczenie dla warunków życia w mieście. Dostępność i ich jakość wpływa m.in. na zdrowie mieszkańców i ich chęć współuczestnictwa w życiu miasta, wartość nieruchomości, atrakcyjność biznesową czy nawet poziom przestępczości! Na chwilę obecną Gdańsk jest na pierwszym miejscu, daleko w tyle zostawiając swoich konkurentów.


Na pytanie Które polskie miasto najlepiej rewitalizuje tereny zieleni – uczestnicy internetowego głosowania odpowiedzieli:

· Gdańsk (39%, 221 Głosów)

· Bydgoszcz (30%, 166 Głosów)

· Piekary Śląskie (17%, 95 Głosów)

· Rzeszów (6%, 32 Głosów)

· Będzin (3%, 18 Głosów)

· Toruń (2%, 10 Głosów)

· Wrocław (1%, 8 Głosów)

· Bytom (1%, 7 Głosów)

· Konin (1%, 4 Głosów)

Gdański ZDiZ zachęca do uczestnictwa w plebiscycie. Głosy można oddawać do końca maja TUTAJ.

Projekt i wykonanie: Mehowmy