Dachy Gdańska – wystawa fotograficzna


Patronat medialny:

  

 Dyrektor MHMG Adam Koperkiewicz, Pracownicy Oddziału Domu Uphagena oraz autor fotografii art. fot. ZPAF Maciej Kostun zapraszają na wystawę „Dachy Gdańska”

Początki tej wystawy, opowieści o gdańskich dachach, sięgają lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas to, w nieistniejącej już galerii KMPiK na Długim Targu, zawisła pierwsza o tej tematyce, wystawa Macieja Kostuna. Duże zainteresowanie wystawą zaowocowało, już w dwa lata później, częścią drugą. Od czasu pierwszej z wystaw minęło niemal 40 lat.

Wiele osób pamięta tamte wystawy. To również ich sugestie sprawiły, że temat gdańskich dachów powrócił, w postaci połączonych trzech części. Obecna ekspozycja prezentowana w salach Domu Uphagena składa się z czarno-białych retrospekcji z tamtych lat oraz kolorowych zdjęć wykonanych współcześnie. Kto nie jest dekarzem lub kominiarzem, ten nie ma dostępu do miejsc, do których dotarł ze swoimi aparatami Maciej Kostun.

Autor zdjęć, to artysta znany nie tylko mieszkańcom Gdańska. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, członek honorowy Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, w którym sprawował wieloletnią funkcję prezesa. To fotografik z dużym dorobkiem i osiągnięciami. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Laureat wielu konkursów. Wieloletni fotoreporter „Dziennika Bałtyckiego”, „Tygodnika Gdańskiego”, wydawnictwa Tower Press i „Gazety Gdańskiej”. Ma w swoim dorobku wiele publikacji prasowych, ale również książkowych i albumowych.

Data: wernisaż 14 stycznia 2012. Wystawa potrwa do 26 lutego 2012, Godzina: 18.00
Miejsce: Dom Uphagena, ul. Długa 12
Organizator: Muzeum Historyczne Miasta Gdańska

 

ŹRÓDŁO: http://www.gdansk.pl/kultura?id=14103

Projekt i wykonanie: Mehowmy