Da Vinci w Galerii

Mieliśmy już owady, gry planszowe, amerykańskie cadillaki, teraz przyszedł czas na wynalazki Leonarda da Vinci. Do 30 września, w Galerii Bałtyckiej można oglądać wystawę maszyn i dzieł tego prawdziwego geniusza.

Eksponaty pochodzą z różnych dziedzin nauki i techniki (nie bez powodu wielu uważa da Vinci za najbardziej wszechstronnie utalentowaną osobę w historii ludzkości), wśród nich znajdują się między innymi wiatrak, młyn wodny, prototypy szybowca czy czołgu. Na wystawie znajdziemy także malarskie dzieła mistrza, w tym znaną wszystkim Mona Lisę czy Ostatnią wieczerzę.

Wystawa dzieł Leonarda da Vinci to już kolejna tego typu akcja w Galerii Bałtyckiej, która spotyka się z entuzjazmem odwiedzających.

– Widziałem już kilka tych wystaw. Nawet spoko pomysł żeby coś takiego zrobić w centrum handlowym. Ciekawe co będzie następne – mówi Wojtek, który na wystawę trafił przypadkiem, przy okazji zakupów.

Makiety dzieł da Vinci to świetna atrakcja dla dzieci i dorosłych, którzy poprzez zabawę, interakcję, możliwość wypróbowania działania urządzeń mogą je lepiej poznać i zrozumieć.

– Bardzo fajny pomysł. To taka lekcja historii, ale bez podręcznika. Wszystko można wypróbować i obejrzeć na własne oczy – mówi pani Ala, mama dziesięcioletniego Kuby, spotkana na wystawie.

Konstrukcje i wynalazki są stworzone w oparciu o oryginalne szkice da Vinci i wiernie urzeczywistniają pomysły twórcy.Wystawę uzupełniają informacje o epoce i poszczególnych wynalazkach, które znajdują się przy każdym z eksponatów.

Wystawę można polecić wszystkim, których interesuje dorobek da Vinci i jego tajemnicza epoka. Warto zatem wpaść na chwilę do Galerii, żeby zobaczyć choć namiastkę tego co stworzył wielki mistrz renesansu.

 

Kaja Chmielewska

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy