CZYM JEST, A CZYM NIE JEST EDUKACJA GLOBALNA?

Czym jest, a czym nie jest edukacja globalna? – zapraszamy do udziału w warsztatach, które przybliżą główne założenia oraz cele edukacji globalnej.


Na przykładzie różnorakich metod dowiemy się lub wspólnie zastanowimy:

  • jak rozmawiać o głodzie i braku dostępu do wody z poszanowaniem godności mieszkańców globalnego Południa, bez spłycania, trywializacji i szokowania (a w tym jak wykorzystywać obrazy i wiadomości z krajów globalnego Południa, tak by nie generowały negatywnych stereotypów),
  • jaki mamy wpływ na zjawiska zachodzące w świecie,
  • jakie są granice naszej odpowiedzialności za otaczający nas świat,
  • jakie są sposoby zachęcania do aktywnego uczestnictwa w działania, które podkreślają wpływ, jaki mamy na los ludzi zarówno w krajach globalnej Północy, jak i globalnego Południa.


Termin szkolenia: 1 grudnia (sobota) 2012 godz. 10.00 – 16.00

Miejsce szkolenia: ul. Miszewskiego 17, sala 307, (III piętro), Gdańsk Wrzeszcz

Osoba prowadząca:

Anna Maria Chojnacka członkini sieci trenerskiej edukacji globalnej Polskiej Akcji Humanitarnej, pracuje w Polskiej Unii Mobilności Aktywnej przy projektach unijnych, uczestniczka drugiej edycji międzynarodowego projektu Active Citizens w Gdańsku, we współpracy z Fundacją Nasza Przestrzeń prowadziła warsztaty z angielskiego ‘prawno-człowieczego’ dla grupy trenerów anty-dyskryminacyjnych w Gdańsku, wolontariuszka z wieloletnim stażem w projektach na Ukrainie, Białorusi, Niemczech, i Słowenii. Absolwentka Europejskiego Programu Studiów Magisterskich w Dziedzinie Praw Człowieka i Demokratyzacji w Południowo Wschodniej Europie, na Uniwersytecie w Sarajewie i Uniwersytecie w Bolonii oraz studiów magisterskich na wydziale Stosunków Międzynarodowych i Europeistyki na Uniwersytecie w Dundee, w Wielkiej Brytanii. Uczyła się również w USA i Niemczech.

Ilość uczestników/uczestniczek: 12-16 osób

Zapisy:

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: 22.11.2012 do 29.11.2012

Adres e-mail: zapisy.spc@naszaprzestrzen.org

Formularz zgłoszeniowy

POTWIERDZENIE UDZIAŁU W WARSZTATACH OSOBY ZAKWALIFIKOWANE OTRZYMAJĄ DO DNIA 29.11.2012

W ramach zajęć przewidziane są przerwy kawowe oraz przerwa na posiłek. Posiłek we własnym zakresie.

Projekt i wykonanie: Mehowmy