Czym do pracy? Najlepiej rowerem, rusza nowa kampania

Prezydent Miasta Paweł Adamowicz – zaprasza do wzięcia udziału w kampanii społecznej „Rowerem do pracy”. Nagradzane będą osoby, które dojeżdżają do pracy na rowerach i tym samym przyczyniają się do wdrażania w Gdańsku idei zrównoważonego transportu.

 

Jazda rowerem do pracy pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie pracowników. Osoby regularnie zażywające ruchu w drodze do pracy, nawet o połowę rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich. W związku z tym Miasto Gdańsk zachęca Pracodawców do włączenia się w promowanie dojeżdżania do pracy na rowerze, a także do tworzenia w swoich oddziałach przemyślanych udogodnień dla użytkowników „dwóch kółek”. Aby wesprzeć firmy w działaniach promocyjnych, przygotowano zestawy akcesoriów rowerowych.

 

Od 20 września do końca października tego roku – pracownicy urzędu zaangażowani w projekt – odwiedzą najbardziej „rowerowe” firmy i wręczą markowe upominki wszystkim pracownikom, którzy danego dnia przyjadą do pracy na rowerze. Aby wziąć udział w kampanii „Rowerem do pracy” należy wypełnić formularz on-line: http://kartazgoszeniowacmb-2013.badanie.net/. Pierwszeństwo będą miały firmy, które wprowadziły najwięcej udogodnień dla rowerzystów oraz promują dojeżdżanie do pracy rowerem.

 

Dodatkowe informacje na stronie www.rowerowygdansk.pl

 

 

 

 

 

Foto: www.jobsite.co.uk

Projekt i wykonanie: Mehowmy