Czy Twoje dziecko jadło dzisiaj śniadanie?…. II edycja programu Śniadanie Daje Moc

W tym roku rodzice i nauczyciele uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych z całej Polski będą zakładać w klasach swoich dzieci Kluby Śniadaniowe, Organizatorem programu jest Partnerstwo dla Zdrowia.

Program edukacyjny „Śniadanie Daje Moc” jest kolejną inicjatywą w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia. Dotychczasowe działania poświęcone zmniejszaniu niedożywienia dzieci w Polsce zostaną po raz kolejny wzmocnione o edukację najmłodszych poprzez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Żeby przyłączyć się do programu, trzeba wypełnić odpowiednie formularze na stronie www.sniadaniedajemoc.pl

Kulminacją programu będzie Dzień Zdrowego Śniadania. Już po raz drugi, w dniu 8 listopada w klasach zostanie zorganizowane wspólne śniadanie uczniów, nauczycieli i rodziców.

Klasy biorące udział w programie Śniadanie Daje Moc będą mogły przystąpić aż do dwóch konkursów: na najlepszy reportaż z działalności Klubów Śniadaniowych oraz na najlepszy reportaż z organizacji Dnia Zdrowego Śniadania. Dla zwycięzców (szkoły, nauczyciela oraz klasy) po raz kolejny przewidziano atrakcyjne nagrody.

 

 

 

 

Źródło: www.sniadaniedajemoc.pl
Foto:  Scott Bauer

Projekt i wykonanie: Mehowmy