Co zmienisz w Straży Miejskiej?

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz na swoim blogu  zadał kontrowersyjne pytanie: „Gdańska Straż Miejska – jaka powinna być?”. Ważne, że pytanie padło, a najważniejsze jest to, że na pytanie może odpowiedzieć każdy mieszkaniec dodając na blogu prezydenta swój, własny komentarz.

 

Straż miejska zajmuje się sprawami różnego rodzaju: wykroczeniami przeciwko porządkowi publicznemu i spokojowi, wykroczenia przeciwko osobom, szkodnictwem leśnym, polnym i ogrodowym, a także interwencjami wynikającymi z Ustawy o Utrzymaniu czystości i porządku w gminach, przeciwdziała alkoholizmowi i wychowaniu w trzeźwości, dba o bezpieczeństwo imprez masowych i wiele, wiele innych spraw, a więc Straż Miejska nie zajmuje się tylko i wyłącznie zakładaniem blokad na koła źle zaparkowanych samochodów. Myślisz inaczej? To dobrze, bo właśnie w myśl zasady: „Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć”, każdy może wypowiedzieć się dowolnie na temat tego co nas otacza.

 

Każdy ma obecnie niepowtarzalną możliwość zaproponowania pomysłu, który zmieni Straż Miejską – na lepiej, tak aby wszystkim żyło się lepiej.

 

Więcej: http://www.adamowicz.pl/

Projekt i wykonanie: Mehowmy