Co warto wiedzieć na początku?

Na to pytanie odpowiada Gdynia Rodzinna „Broszurą dla mam”. Zawarte na prawie 30 stronach kompendium wiedzy, przyda się każdej kobiecie która dopiero planuje, albo właśnie wciela się w rolę matki.

 
 
Broszura dla mam – czyli co warto wiedzieć na samym początku została opracowana wspólnie z mamami, położnymi, psychologami i lekarzami. W publikacji poruszono tak ważne problemy jak: trudy połogu, zmiany jakie zachodzą w ciele kobiety po porodzie, karmienie piersią, czy stereotyp matki polki. Kobiety dowiedzą się więcej na często pomijane tematy. Na przykład o zmianach nastroju, z którymi mogą się udać do specjalisty. Książeczkę powinni przeczytać także panowie, bo im również poświęcono osobny rozdział. Publikacja zawiera przydatne informacje o tym gdzie szukać wsparcia i kiedy udać się do poradni laktacyjnej – mówi Beata Szadziul pełnomocnik prezydenta Gdyni do spraw rodziny.

 
Docelowo książeczki mają trafić do każdej młodej mamy. Od listopada będą je przekazywali lekarze i położne w szpitalach. Są również dostępne w klubach rodzica, których na terenie Gdyni jest siedem. Ta broszura jest dla nas bardzo ważna i już myślimy o kolejnej. Na przykład co zrobić kiedy w domu pojawia się małe dziecko i robi prawdziwą rewolucję, jak wspierać rozwój dziecka i własny – dodaje Szadziul

Więcej informacji o wydawnictwie można znaleźć na stronie www.gdyniarodzinna.pl/

 

 

 

 

 

 

Fot. uratex.com.ph

Projekt i wykonanie: Mehowmy