Co Ty wiesz o Polsce?

Bony do sklepu empik.com, czytniki e-booków i iPad2 – to nagrody, które można wygrać, wykazując się wiedzą o Polsce i świecie. Na profilu PKO Banku Polskiego na Facebooku wystartował konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przygotowujących się do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.


PKO Bank Polski od lat jest partnerem Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym i sponsorem stypendiów dla najlepszych jej uczestników. Udział w Olimpiadzie to dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych szansa na indeks na wyższą uczelnię oraz nagrody rzeczowe. W tym roku dodatkowo na profilu Banku na Facebooku uruchomiony został specjalny konkurs, w którym uczniowie mogą powtórzyć i utrwalić wiedzę, a wszyscy fani – wygrać atrakcyjne nagrody: bony do sklepu internetowego empik.com oraz czytniki e-booków. Zdobywcy najlepszych wyników powalczą w wielkim finale o iPada2.


– Dotychczasowe edycje Olimpiady pokazały, że młodzież może się pochwalić nieprawdopodobnie szczegółową wiedzą o współczesnym świecie, a my uważamy, że taką postawę należy wspierać i promować. Jednocześnie z pomocą mediów społecznościowych zamierzamy zaangażować do tej edukacyjnej rywalizacji także wszystkich tych, którzy szkolne ławy opuścili jakiś czas temu, a chcieliby sprawdzić stan swojej wiedzy – podkreśla Agnieszka Kielichowska, Dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej w PKO Banku Polskim.


Aplikacja konkursowa dostępna na profilu PKO Banku Polskiego na Facebooku ma formę sprawdzianu wiedzy z zakresu najnowszej historii, polityki, stosunków międzynarodowych i podstaw ekonomii. Choć udział w prawdziwej Olimpiadzie mogą wziąć tylko uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, konkurs na Facebooku jest otwarty dla wszystkich. Uczestnicy mogą podejść do testu nieskończoną liczbę razy, dzięki czemu mają szansę utrwalić swoją wiedzę.


Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje organizator Olimpiady, Uniwersytet Warszawski, który przygotował również pytania do gry. Każdy uczestnik może też dodać w aplikacji swoje własne pytanie, które po zatwierdzeniu przez Uniwersytet trafi do testu. Pierwszy etap konkursu potrwa do 17 listopada br. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem www.facebook.com/PKOBankPolski. Aplikację przygotowała agencja Mint Media.

 

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Foto: Saschathegerman

Projekt i wykonanie: Mehowmy