Co to jest Simgrosz?

Żeby pomóc innym nie musimy wykładać pieniędzy z kieszeni, wręcz przeciwnie. Wystarczy odrobina dobrej woli a inni zrobią to w naszym imieniu. Taką właśnie usługą jest ”Simgrosz Pomagam”.


Schemat jest prosty. Wystarczy zarejestrować swój numer telefonu komórkowego na stronie simgrosz.pl i wyrazić zgodę na otrzymywanie sms-ów i mmms-ów. Każda otrzymana wiadomość to zysk, który zamiast znaleźć się w naszym portfelu może zasilić konto wybranej przez nas instytucji.

Kto może pomóc?
Włączyć się do simgrosza może każdy, kto ukończył 13 lat i ma działającą w Polskiej sieci komórkowej kartę SIM. Osoby niepełnoletnie nie potrzebują dodatkowej zgody rodziców ani opiekunów. 

 

Komu mogę pomóc?
Instytucjami współpracującymi z simgroszem są Fundacja Hospicyjna pomagająca osobom terminalnie chorym i ich rodzinom, Fundacja ”Mam Marzenie” spełniająca marzenia dzieci w stanach zagrażających ich życiu, fundacja świadcząca pomoc wykluczonym, niepełnosprawnym i osobom po 45 roku życia – Równi Wśród Równych i Małopolskie Hospicjum dla Dzieci, które zapewnia domową opiekę dzieciom nieuleczalnie chorym. 

Jak to działa?
Każdy użytkownik otrzymuje simpunkty za odebrane wiadomości sms lub mms. Jeden punkt to równowartość jednego grosza. Jeśli przy zalogowaniu wskaże jedną z instytucji uczestniczących w programie ”Simgrosz Pomagam”, to na jej konto przekazywane będą zarobione fundusze. Liczba simpunktów zależy od ilości danych podanych w trakcie zakładania konta. Do wyboru są 3 pakiety: złoty (10 punktów), srebrny (6 punktów) i brązowy (2 punkty). Żeby dostać najwyższy pakiet za odebraną wiadomość należy przy rejstracji podać informacje podstawowe i 10 dowolnych zagadnień, czyli wypełnić dane we wszystkich zakładkach (lokalizacja, dom, edukacja, praca i zainteresowania). 

 
Jak to zrobić?
Należy znaleźć na stronie serwisu instytucję, którą chcemy wspomóc i kliknąć ”wpieraj”. Następnie wypełnić formularz rejstacyjny, jako stały darczyńca i zaakceptować regulamin. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie kodu weryfikacyjnego otrzymanego SMSem. Ważna informacja, dla osób posiadających kilka telefonów – jedna osoba może mieć tylko jedno konto. Jeśli po założeniu konta forma pomocy nam się nie spodoba możemy bez podania przyczyny usunąć konto. Żeby to zrobić wystarczy wysłać swoją rezygnację na adres bok@simgrosz.pl, i wpisać otrzymany kod wyrejstrowujący.


Zanim jednak pomyślimy o usuwaniu konta, może warto przełamać swoją niechęć do reklamowych smsów i mmsów, zalogować się i pomyśleć o nich nie jak o irytujących wiadomościach, ale jak o prostym sposobie pomocy innym.

 

                                            
chaperone

Projekt i wykonanie: Mehowmy