Co Milicjant robił po służbie? Sprawdźcie sami już w najbliższy piątek

Najbardziej aktywne stowarzyszenie kibiców w Trójmieście znowu w akacji, tym razem Lwy Północy zapraszają wszystkich na spotkanie z niezwykłą książką.

 

W najbliższy piątek, 20 stycznia w Muzeum Sopotu przy ulicy Poniatowskiego 8 odbędzie się spotkanie z  Krzysztofem Filipem, który zaprezentuje swoją nową książkę „Milicja Obywatelska w Sopocie w latach 1945-1949”. Jest to prawdopodobnie pierwsza w kraju książka poświęconą dziejom jednostki Milicji Obywatelskiej na poziomie pojedynczej miejscowości i należy do nielicznych prac dotyczących historii Milicji Obywatelskiej. Ponadto praca jest owocem kilkuletnich badań, wywiadów, pytań zadawanych świadkom, ale także jest owocem dokładnej analizy archiwów i relacji. Książka zawiera tak ciekawe podrozdziały jak na przykład: „Kryteria doboru kadr”, „Umundurowanie”, „Uzbrojenie i wyposażenie”. Ciekawym rozdziałem jest rozdział „Milicjant po służbie”, a można w nim wyczytać na przykład w jakich warunkach mieszkaniowych żył, jakie miał ulgi cenowe i jak spędzał wolny czas i jakie miał zainteresowania. Spotkanie z autorem książki rozpocznie się o godz. 17.00, a  wstęp na spotkanie jest wolny.

 

Półtorej godziny wcześniej (o godz. 15.30) w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta w Sopocie (ul. Kościuszki 25/27), przy Pomniku Sopocian, zostanie otwarta wystawa „Antoni Browarczyk. Pierwsza ofiara stanu wojennego w Gdańsku” (wystawa do tej pory prezentowana była w centrum Gdańska).

Projekt i wykonanie: Mehowmy