Closed Show | Stendek + Hertzshmertz

Stendek + Hertzshmertz

Stendek + Hertzshmertz – to kolaboracja Macieja Wojcieszkiewicza i Agaty Królak, absolwentów gdańskiej ASP. Razem występowali m.in. na Festiwalu Ambientalnym we Wrocławiu, Dub Sound Camp, w gdańskim Teatrze w Oknie. Od roku współtworzą również interaktywny projekt audiowizualny YUME, który brał udział w festiwalach Streetwaves i Narracje w Gdańsku oraz Live Performers Meeting  w Mińsku. Obecnie pracują nad kontynuacją projektu – YUME: SNY DOLNEGO MIASTA, którą będzie interaktywna instalacja, stworzona ze snów mieszkańców dzielnicy Dolne Miasto w Gdańsku.

Projekt Closed Show | Stendek + Hertzshmertz jest realizowany bez publicznego wsparcia finansowego 

O artystach:

HERTZSHMERTZ – powstały w 2010 roku, projekt Agaty Królak, absolwentki grafiki na gdańskiej ASP. W swoich wizualizacjach bazuje na miksowaniu krótkich animacji poklatkowych, w których główną rolę odgrywają surowe, naiwne formy oraz prosty, intensywny kolor. (AVEKARNAWAŁ!)www.bunuelspal.eu

STENDEK – Projekt audiowizualny Macieja Wojcieszkiewicza, absolwenta Akademii Sztuk Pieknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa. W muzyce Maćka, słychać inspiracje ambientem, glitch-hopem, oraz IDM. Występy na żywo często są wzbogacone o wizualizacje autorskie, lub tez miksowane na żywo przez zaproszonych vj’i. Stendek wydał 3 epki dla netlabeli Equaliteq, Phatt oraz Qunabu.W lutym zeszłego roku ukazał się jego album dla Brytyjskiej wytwórni NOECHO records. Utwory Maćka znalazły się na kompilacjach wydanych przez Warsaw Electronic Festival ” NEW WAVES 2009″ „One Small Step” oraz „Unknow Points 2010”. Stendek wystąpił na większości ważniejszych festiwali muzyki elektronicznej w Polsce takich jak Selector Festival w Krakowie, Plateaux Festival w Toruniu, Ambient Festival w Gorlicach, Vivisesja w Poznaniu czy Digitalia w Szczecinie.Współpracuje z grupą STYLON oraz WEF ( Warsaw Electronic Festiwal ). Wraz z Agatą Królak ( vj Hertzsmertz ) współtworzy audiowizualny projekt Yume. 

CS

Projekt

„Closed Show”  polega na organizacji aktywnych, intermedialnych spotkań publiczności z artystami multimedialnymi i ma na celu prezentację najciekawszych niszowych projektów muzycznych i wideo. 
Na projekt składają się z cykle koncertów, wykładów i warsztatów, które maja pobudzić lokalnego odbiorcę do namysłu nad wyzwaniami współczesnej muzyki. Projekt obejmuje obszar refleksji nad współczesną sztuką audiowizualną.

„Closed Show”

jest dostosowaniem strategii do zasobów i kreowaniem wydarzeń w porozumieniu 
z artystami. Jest to cykl comiesięcznych, bezpłatnych warsztatów, koncertów i spotkań z artystami, którzy zaprezentują swoje najnowsze innowacyjne projekty.
Spotkania z muzykami podczas próby dźwiękowej, mają wypełnić lukę jaka istnieje pomiędzy oficjalnymi instytucjami kultury oraz klubami czy galeriami zajmującymi się promocją sztuki.

Zależy nam na edukacji muzycznej, dlatego podczas spotkań zadbamy o świadome odsłuchiwanie prezentacji muzycznych przygotowanych przez artystów.

Wszystkie wydarzenia projektu stanowią program o najpełniejszym, wieloaspektowym spojrzeniu na dźwięk, obraz, ruch i możliwości jego użycia. Uważamy, że projekt „Closed Show” ma szansę zgromadzenia wielu ludzi, których działanie nie jest nastawione na finansowy zysk, którzy są zdolni tworzyć sztukę dla sztuki, dla odbiorcy, a przede wszystkim dla przyjemności. 

Stworzenie alternatywnej platformy, która umożliwia produkcję i dzielenie się wiedzą wśród równych partnerów to cel, który od początku przyświecał działaniom Kolonii Artystów.

CS 2011

W roku 2012 w projecie udział brali:
Trupwzsypie | Rawel | Agnieszka Szreder | Arszyn – RADIO BRYGADE |  Rec+Abstrakt | SunDay Arkestra | Małgorzata Popinigis | PGR ART | Krzysztof Topolski aka Arszyn – The Vancouver Soundscape | Piotr Kaliński – Algebra | Mikołaj Trzaska
 

 

 

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy