Choinka na Dolnym Mieście

Po raz kolejny odbędzie się plenerowa impreza choinkową pod nazwą „Choinka na Dolnym Mieście”, a to już w czwartek 17 grudnia w godzinach 15.00 – 16.45 na placu przy boisku Szkoły Podstawowej nr 65 (róg ul. Śluza i Jaskółczej).


Wydarzenie rozpocznie się występami dzieci i dorosłych, a o 16.00 nastąpi rozświetlenie choinki oraz wizyta Świętego Mikołaja i jego świty. Następnie odbędzie się rozstrzygniecie corocznego konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową pt. „Rozświetlmy swoją dzielnicę” i wręczenie nagród (konkurs polegał na własnoręcznym wykonaniu ozdób na choinkę dzielnicową w dowolnej technice).

 

W programie także zabawy, konkursy, występ młodzieży z Centrum Reduta, uczniów z Szkoły Podstawowej nr 65 oraz seniorów i przedszkolaków z Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Będzie także barszcz, gorąca czekolada i pierniczki!

 

Referat Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku przygotował z kolei dla uczestników „Choinki na Dolnym Mieście” słodki poczęstunek oraz zabawki dla dzieci – nagrody za udział w konkursach. Podobnie jak w poprzednich latach, choinkę na wydarzenie dostarczyła firma LPP jako lokalny przedsiębiorca z Dolnego Miasta.

 

„Choinkę na Dolnym Mieście” zainicjowało Partnerstwo Dolne Miasto Otwarte, a w organizację zaangażowały się: Referat Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Szkoła Podstawowa nr 65, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Bliżej Centrum” w Gdańsku, Klub Wodny „Gdańskie Lwy”, LPP SA, CSW Łaźnia, Kolonia Artystów, Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej „Mrowisko”, Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA.

Projekt i wykonanie: Mehowmy