Byliście już na molo na filmie?

Już po raz siódmy miasta partnerskie Sopot i Zakopane zamienią się w największe w Europie kina pod gwiazdami. Osoby wypoczywające w Zakopanem i Sopocie będą mogły przez dwa miesiące oglądać najlepsze produkcje polskiego i światowego kina i to bezpłatnie. W wyjątkowych salach plenerowych na Molo i na Krupówkach będą oglądać filmy siedząc wygodnie na leżakach lub w góralskich ławach.Repertuar podzielony jest na filmowe dni tematyczne. Codzienne seanse będą rozpoczynać się tuż po zachodzie słońca, a filmy będzie można oglądać na gigantycznych, pneumatycznie rozstawianych ekranach. Każdy fan kina znajdzie w tegorocznym repertuarze coś dla siebie. Cykl  rozpocznie poniedziałkowe apetyczne „Kino ze smakiem”, podczas którego wyświetlane będą m.in. „Czekolada”, „Julie i Julia” czy „Jiro śni o sushi”. We wtorki na amatorów czarno-białej klasyki czeka wieczór „Black&White” z hitami takimi jak „Sin City” czy „Good Night and Good Luck”. Widzów lubiących mocne wrażenia zadowoli repertuar środowych spotkań „Z Orange i mega hitem”, który zainauguruje seans szóstej części superprodukcji „Szybcy i Wściekli”. Czwartek to z kolei nie lada gratka dla fanów rodzimego kina. „Made in Poland” będzie okazją do zobaczenia filmów takich jak „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy czy „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego. W piątkowe wieczory „Po francusku” widzów oczarują m.in. Laetitia Casta jako legendarna Bridgitte Bardot w obrazie „Gainsbourg”, Audrey Tautou w „Dziewczynie z lilią” oraz Emanuelle Segnier w niezwykłym obrazie „Motyl i skafander”.

 

Na tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć dzieł nagrodzonych najważniejszymi nagrodami w branży lub po prostu chcą zobaczyć je raz jeszcze, czekają sobotnie wieczory pod hasłem „Oscary, Oscary”. Cykl rozpocznie fenomenalne dzieło „Wielkie piękno” z magicznym soundtrackiem i niepowtarzalnymi ujęciami Rzymu.


Wyjątkową i nową pozycją w repertuarze 7. edycji Orange Kina Letniego będą niedziele z „9 dokumentami, które musisz zobaczyć”. „Mundial. Gra o wszystko” o występie polskich piłkarzy 
na mistrzostwach w Hiszpanii, gdzie Polacy zajęli drugie miejsce, „W drodze do Jah” czy „Walc z Baszirem” – to tylko niektóre propozycje przygotowane przez organizatorów festiwalu. Aby umilić czas oczekiwania na seans, w kinach na Molo i Krupówkach przygotowane zostały specjalne strefy rozrywki SONY. W ciągu całego lata odbędzie się też wiele spotkań z gwiazdami festiwalu.


We wszystkie weekendy wakacji, na trasę między Sopotem a Zakopanem wyrusza Wagon Filmowy Orange Kino Letnie, czyli mobilna sala kinowa przygotowana we współpracy z PKP Intercity. Przez całą podróż w nowoczesnym, klimatyzowanym wagonie wyświetlane będą najsłynniejsze hollywoodzkie produkcje wszechczasów. Ważny bilet na przejazd pociągiem jest również biletem wstępu na seans.


Repertuar Wagonu Filmowego w ramach cyklu „Pociąg do Hollywood” będzie dostępny wyłącznie dla użytkowników aplikacji Orange Kina Letniego. Znajdą się w niej także zwiastuny filmowe, zdjęcia i kalendarium wakacyjnych wydarzeń, które odbędą się w trakcie festiwalu w Sopocie oraz w Zakopanem. Aplikacja jest dostępna do ściągnięcia z App Store i Google Play.

Projekt i wykonanie: Mehowmy