Bursztynowe Mieczyki dla NGO

Dobiega końca XVII edycja Bursztynowego Mieczyka. Konkurs wyłoni najlepiej działające organizacje pozarządowe z całego województwa pomorskiego.

 

Uroczysta gala konkursu odbędzie się już dzisiaj w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Podczas gali zostaną rozdane Nagrody Bursztynowego Mieczyka, całe wydarzenie uświetni koncert Grzegorza Turnaua. Kapituła NBM, w której skład wchodzą m.in. przedstawiciele Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Europejskiego Centrum Solidarności wręczy cztery nagrody główne oraz wyróżnienia i nagrody specjalne (Nagroda Marszałka Senatu, Ministra Edukacji Narodowej oraz Fundacji Pomorskiej).

 

Organizatorem konkursu jest Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych. Termin zgłoszeń do konkursu upłynął 21 października. Do Sekretariatu Kapituły nadesłano 44 zgłoszenia. Jak mówi Agnieszka Dejna z RCI – Kapituła Nagrody Bursztynowego Mieczyka przyznając nagrody i wyróżnienia za działalność w roku minionym brała pod uwagę m.in. pomoc społeczną, ochronę środowiska, edukację ekologiczną i współpracę międzynarodową.-

 

Bursztynowe Mieczyki rozdawane są od 1994 roku. Inicjatorem konkursu był Maciej Płażyński- dawny wojewoda gdański i marszałek Sejmu. W latach poprzednich Nagrodę otrzymali m.in. Gdańska Fundacja Dobroczynności, Pomorskie Centrum na Rzecz Wychodzenia z Bezdomności  oraz Hospicjum ojca Pio w Pucku.

 

 

 Agnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

Foto: fotoblog kuklok

Projekt i wykonanie: Mehowmy