Brzeźno – moja dzielnica. Wernisaż wystawy fotografi

Wernisaż wystawy fotografii wykonanych przez nastoletnie mieszkanki Brzeźna i okolicznych dzielnic. Wystawa przygotowana została z myślą o dzieciach i młodzieży z Brzeźna, które z reguły nie są odbiorcami i odbiorczyniami wernisaży. Na wystawie znajdą się zdjęcia ich równolatek: Weroniki Grzybowskiej, Klaudii Bieńkowskiej, Moniki Stępień, Julii Skorek, Zuzanny Gosk i Patrycji Moeller – uczestniczek warsztatów „Klisze i piksele. Edukacja wizualna”.
W formie pokazu multimedialnego zostaną także zaprezentowane fotografie wykonane przez dziewczęta podczas projektu „Zobacz, gdzie mieszkam” organizowanego przez Europejskie Centrum Solidarności w sierpniu.

Na dwustuletnie Brzeźno przez obiektyw spojrzały mieszkanki dzielnicy. Stworzyły mapę swoich miejsc, tych, które za chwilę znikną albo zostaną odrestaurowane. Nowe media stały się narzędziami ocalania licznych obiektów i wyglądów dla pamięci i oczu.

„Klisze i piksele. Edukacja wizualna” – projekt organizowanego w ramach Akademii Orange przez Stowarzyszenie Arteria w partnerstwie z CSW Łaźnia, Projektornią GAK, Dworkiem Artura GAK, Instytucją Kultury Gdańsk 2016. Warsztaty fotograficzne prowadził Krzysztof Miękus, wideo w Brzeźnie – Bogna Burska. Zajęcia odbywały się podczas marcowych weekendów, wzięło w nich udział dziewięć nastoletnich mieszkanek Brzeźna i okolicznych dziel-nic. Efekty warsztatów, które odbyły się także we Wrzeszczu, na Dolnym Mieście i na Oruni, można obejrzeć na wirtualnej mapie: http://kliszeipiksele.pl/

Wstęp wolny

Projekt i wykonanie: Mehowmy