Biegiem dookoła PGE ARENY

– Zaproszenie na treningi kierujemy do wszystkich chętnych. Zajęcia są darmowe i otwarte – mówi Wojciech Dąbrowski ze spółki Arena Gdańsk Operator, który koordynuje akcję BBL w PGE ARENIE. – Doświadczenia poprzedniego roku pokazały, że podczas treningów amatorzy biegania mogą przyjemnie i pożytecznie spędzić czas na świeżym powietrzu, a osoby bardziej zaawansowane, np. przygotowujące się do udziału w triathlonie, podszkolić technikę biegową.


Na początku zawsze jest rozgrzewka, a po biegu stretching uspokajający mięśnie. Wszystko w towarzystwie profesjonalistów, którzy pokazują, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, a jeśli trzeba, korygują błędy. Oprócz kilku okrążeń wokół stadionu podczas treningów można też popracować nad sylwetką poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia ogólnorozwojowe.


Głównym trenerem gdańskiej grupy jest Jakub Popławski (Trojmiasto Trener), który sportem pasjonuje się od dziecka. Jego specjalności to crossfit oraz paleo dieta. Podczas zajęć przy PGE ARENIE skupi się na pracy nad wytrzymałością, szybkością oraz ogólną sprawnością, która poprawia nastrój i buduje sportową formę.


Różnorodność zajęć gwarantuje udział drugiego trenera – instruktorki fitness, Agnieszki Nawrot. Sama ciągle się rozwija, uczestnicząc w licznych szkoleniach w dziedzinie fitness, ale przede wszystkim – jak mówi – uwielbia dzielić się z innymi swoimi umiejętnościami. Uczestnikom treningów pomoże doskonalić między innymi koordynację ruchową i dynamikę.


Podczas ubiegłorocznej edycji BiegamBoLubię przy PGE ARENIE Gdańsk przeprowadzono 32 treningi. Uczestniczyło w nich blisko 1000 fanów biegania, wśród których nie brakowało zarówno rodzin z dziećmi, jak i seniorów. Zorganizowano specjalne biegi na 100 i 1000 metrów. Były też uwielbiane przez uczestników podbiegi na schodach oraz trening boso i test Coopera.


W tym roku sezon biegowy pod szyldem BiegamBoLubię zaczyna się w całej Polsce w ostatnią sobotę marca. Od tego dnia już co tydzień, aż do listopada, zawsze o godzinie 9.30 biegacze mogą spotykać się przy PGE ARENIE Gdańsk. W soboty czeka na nich darmowy parking P5, do którego najłatwiej dojechać ulicą Marynarki Polskiej.

 

 

 

 

 

Foto: Lesław Januszewski Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o.

Projekt i wykonanie: Mehowmy