Biedronka razem z WWF Polska ratuje zagrożone gatunki zwierząt

Sieć Biedronka we współpracy z WWF Polska przygotowała specjalną ofertę produktów zwracających uwagę na sytuację zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Maskotki, puzzle oraz zeszyty będą dostępne na wyłączność w sklepach sieci już od 22 września. Część kwoty uzyskanej ze sprzedaży zostanie przekazana na projekty ochrony przyrody WWF Polska.


Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka, jako firma odpowiedzialna społecznie i środowiskowo, angażuje się w wiele projektów związanych z ochroną przyrody i zwierząt. Kolejnym z nich jest specjalna akcja tematyczna przygotowana we współpracy z WWF Polska. Organizacja ta chroni przyrodę na całym świecie i działa na rzecz powstrzymania degradacji środowiska naturalnego naszej planety oraz kształtowania przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą.


Od 22 września do 4 października br. w sieci sklepów Biedronka dostępne będą dedykowane produkty – zeszyty, pluszowe maskotki i puzzle, których zakup wesprze projekty ochrony przyrody prowadzone przez WWF. Asortyment przygotowany we współpracy z tą organizacją to produkty, które pomyślane są jako realizacja idei „nauki poprzez zabawę” i na pewno sprawią radość każdemu dziecku.


W ofercie dostępnych będzie 9 pluszowych maskotek przedstawiających gatunki rzadkie lub zagrożone wyginięciem w Polsce oraz na świecie. Spośród zwierząt występujących w naszym kraju znalazły się: ryś, niedźwiedź, foka szara, morświn, wilk, zaś spośród tych żyjących w innych częściach globu: krokodyl syjamski, żółw szylkretowy, panda wielka i tygrys. Pluszowe zabawki odwzorowują naturalny wygląd zwierząt żyjących na wolności. Do każdej maskotki dołączona jest także zawieszka z krótkim opisem zwierzęcia oraz mapką obrazującą jego występowanie. Dzięki temu każda z nich jest nie tylko zabawką, ale także źródłem wiedzy o zwierzętach.


Piękne zdjęcia zwierząt wraz z ich opisami dostępne będą także na pudełkach puzzli WWF, które stanowić mogą świetną rodzinną rozrywkę na długie jesienne wieczory.  8 zestawów 1000-elementowych puzzli, wyprodukowanych z papieru pochodzącego z odpowiedzialnych źródeł, przedstawia zdjęcia żółwi morskich, pantery śnieżnej, wilków, tygrysów, pandy wielkiej, pingwinów, sowy i albatrosów.


Dla wszystkich miłośników przyrody i zwierząt przygotowano również niepowtarzalne licencjonowane kołozeszyty wyprodukowane z certyfikowanego papieru FSC oraz bruliony z kartonowymi okładkami  pochodzącymi  z recyclingu. Wszystkie notatniki zawierają zdjęcia i grafiki przedstawiające m.in. zagrożoną wyginięciem pandę wielką oraz logo WWF i są nowością na polskim rynku. Ich funkcjonalne zaprojektowanie (np. kieszonka w zabawnym kształcie pandy do przechowywania dodatkowych notatek) sprawia, że są idealnym produktem do szkoły i na uczelnię.

 

 

 

 

 

Foto: d.polskatimes.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy