Bezpieczna droga do szkoły z LOTOSEM

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyła kolejna edycja programu „LOTOS Bezpieczna droga do szkoły”. Inauguracja programu odbyła się w Szkole Podstawowej nr 65 w Gdańsku.


Podczas spotkania st. sierżant Joanna Skrent z Wydziału Ruchu Drogowego z pomorskiej Policji rozmawiała z pierwszoklasistami o bezpieczeństwie na drodze. Następnie, podczas zabaw i gier edukacyjnych, dzieci mogły utrwalać zdobytą wiedzę. Każdy uczestnik spotkania otrzymał, ufundowane przez Grupę LOTOS, odblaski i pakiety edukacyjne, a w nich książeczkę i materiały edukacyjne na płycie CD.

„LOTOS Bezpieczna droga do szkoły” to program skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z województwa pomorskiego oraz powiatu bielskiego i jasielskiego. Celem działań podejmowanych wraz z przedstawicielami Policji i ekspertami bezpieczeństwa ruchu drogowego jest przekazanie najmłodszym praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa na drodze oraz w miejscu zabaw. Ważnym elementem działania jest uświadamianie pierwszoklasistów, że elementy odblaskowe są konieczne i zwiększają ich bezpieczeństwo.

W roku szkolnym 2013/2014 łącznie 14 000 odblasków i tyle samo zestawów edukacyjnych trafi do pierwszoklasistów. W ostatnich 8 latach Grupa LOTOS przekazała łącznie blisko 100000 odblasków i 80 000 pakietów edukacyjnych.

Projekt i wykonanie: Mehowmy