Balada na Długiej, czyli wielki taniec wolontariuszy

Nossa, nossa, assim você me mata, ai, se eu te pego…Słowa tej brazylijskiej piosenki zna każdy, w ostatni dzień lutego okazało się, że choreografia znana jest równie dobrze jak słowa.


Wolontariusze Miast Gospodarzy oraz Wolontariusze UEFA, uczcili równe 100 dni do piłkarskich Mistrzostw Europy i  zupełnie bez żadnego przygotowania zatańczyli do największego hitu światowych boisk, piosenki Michela Teló.


Wszyscy wolontariusze zebrali się w środę, 29 lutego o godzinie 16:30 pod Teatrem w Oknie. – Pokazujemy, ze ktoś nam się podoba, klaszczemy, żeby nas usłyszał, a potem pokazujemy mu, że go bardzo, bardzo lubimy – tak wszystkim zebranym Maciek Florek próbował wytłumaczyć choreografię. Chwilę po krótkim treningu z głośników poleciały pierwsze takty piosenki, a na Długiej rozpoczęła się wielka zabawa.

 

Na podeście przed Teatrem w Oknie tańczył Maciek Florek, dzielnie wspierany przez gorące tancerki, ubrane w kolorowe pióropusze, a przed nim tłum wolontariuszy, gdańszczan i turystów – przypadkowo dołączających się do wielkiego tańczenia. Nie trzeba było długo czekać, aby do wspólnej zabawy dołączył Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, który rewelacyjnie poradził sobie z choreografią.


Całe wydarzenie nie skończyło się na jednym tańcu, piosenka była odtwarzana kilkakrotnie i za każdym razem, gdy się kończyła, słychać było głośne: „Jeszcze raz!”. – Zabawa była nieprawdopodobna, tłum uśmiechniętych wolontariuszy, pozytywny Maciek Florek i rewelacyjne tancerki, nawet pogoda tego dnia dopisała, bo przez cały dzień świeciło piękne słońce – mówi Alicja Kaczmarek z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, organizatora całego wydarzenia.


Na zakończenie Maciek, najlepiej tańczącym wręczył nagrody – książki „Jutro 4” oraz płyty Michela Teló, z wielkim hitem, do którego tego dnia tańczyli wolontariusze.

Projekt i wykonanie: Mehowmy