„Bajkowy świat do kieszonki”

W Gdańsku wydano nową serię książek dla dzieci. Publikacja ma niewielki format, dużą czcionkę i bardzo wyraziste, kolorowe ilustracje, a wszystko to zawarte w twardej oprawie.


14 maja o godz. 11:00 w Filii nr 9 WiMBP przy ulicy Jagiellońskiej 8 w Gdańsku odbyło się spotkanie z Anitą Głowińską.  Autorką cyklu książek dla dzieci „Fantastyczna seria do kieszonki”.


Nowa seria książek przeznaczona jest dla dzieci czytających już samodzielnie. Publikacja ma niewielki format, dużą czcionkę i bardzo wyraziste, kolorowe ilustracje, a wszystko to zawarte w twardej oprawie. Dzieło opisuje paczkę przyjaciół: Maksa, Zizi i Kapsla, którzy nie wyobrażają sobie życia bez siebie. To przede wszystkim opowieści uczące przyjaźni i wzajemnej pomocy.


Pisarka na spotkaniu opowiadała jak powstaje książka. Każdy uczestnik konwentu mógł zadać pytanie autorce i podyskutować na temat dzieł literackich. Dotknięcie na żywo kultury pisania książek, to bardzo ciekawe doznanie, tym bardziej, gdy rozmawiamy z kimś doświadczonym już w tej tematyce. Dla amatorów pisania bajek, to cenna lekcja, jak stworzyć dobrą książkę przeznaczona dla dzieci, zaś dla trochę bardziej zaawansowanych pisarzy ,to darmowe warsztaty i cenna praktyka.


Więcej informacji o autorce znajdziecie TUTAJPrzemysław „Dżem” Kobus

 

 

 

 

 

 

Foto: http://mediarodzina.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy