Bądź mobilny

 

Jesteś ciekawy świata, chcesz podróżować, interesują Cię możliwości i szanse, które oferuje europejski rynek pracy? Nie boisz się nowych wyzwań, chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami lub nawiązać cenne kontakty? 9 i 10 września gdański Targ Rybny zamieni się w miejsce spotkań ludzi takich jak Ty. Nie może Cię tam zabraknąć!


”Mobilna Młodzież” to kampania informacyjna (i towarzyszący jej szereg imprez) organizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku i Komisję Europejską. Celem inicjatywy jest promocja mobilności edukacyjnej i zawodowej młodych ludzi w Europie, oraz zapewnienie im lepszych perspektyw. Działania mają zachęcić młodzież do korzystania z oferty zagranicznych instytucji i firm oferujących naukę, szkolenia, praktyki i wolontariat. Kampania zachęca także do korzystania z unijnych grantów przyznawanych na studia lub szkolenie za granicą, oraz do podwyższania kwalifikacji zawodowych.

 

W programie imprezy przewidziano między innymi wykłady osób zajmujących się problematyką mobilności, prezentacje uczestników różnych programów unijnych oraz panele dyskusyjne. W ramach wykładów i debat dowiedzieć się będzie można między innymi jak założyć własną firmę, jakie są zalety programu ERASMUS, oraz jak zostać wolontariuszem za granicą. Dodatkowo uzupełnieniem imprezy będzie część artystyczna, w ramach której każdy będzie miał okazję wziąć uczestniczyć w warsztatach beatbox’owych, sprawdzić swoje umiejętności podczas lekcji tańca, czy przyjrzeć się z bliska jak krok po kroku powstaje graffiti.

 

Szczegółowy plan imprez znajdziecie na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy:

http://www.wup.gdansk.pl/mobilnamlodziez/

oraz na Facebook’u:

http://facebook.com/Mobilna.Mlodziez


Kaja Chmielewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy