Bądź jak Cristiano Ronaldo!

Zostać piłkarzem – to marzenie wielu chłopców, ale spełnienie go nigdy nie było tak blisko jak teraz! Już w przyszłym roku Fundacja Realu Madryt otworzy swoją szkółkę piłkarską w Gdyni.


Rok 2012 to zdecydowanie rok należący do futbolu, a piłkarskiemu szaleństwu w Trójmieście nie ma końca. Już wkrótce druga, zimowa edycja sportowego obozu organizowanego przez Fundację Realu Madryt w Szkole Podstawowej nr 28 w Babich Dołach. Latem, ponad setka dzieci z Trójmiasta wzięła udział w obozie, a teraz kolejni uczniowie mogą zapisać się na jego drugą edycję. Cały dochód uzyskany z zajęć zostanie przeznaczony na utworzenie Akademii Piłkarskiej Realu Madryt dla dzieci z najuboższych rodzin. Będzie to trzecie tego typu miejsce w Polsce po Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim. Szkółka ma ruszyć we wrześniu 2013 roku i będzie całkowicie bezpłatna.


Akademia to cykl popołudniowych zajęć sportowych, ale również połączonych z nauką języków obcych, głównie hiszpańskiego czy też poznania zasad zdrowego żywienia. Szkoła ma być przeznaczona głównie dla trudnej i najbiedniejszej młodzieży. Zajęcia będą prowadzić przeszkoleni przez Hiszpanów nauczyciele.


Real Madryt to obecnie jeden z najbardziej znanych i najbogatszych klubów piłkarskich na świecie. Obecnie w drużynie grają jedni z najlepszych piłkarzy m.in. Cristiano Ronaldo. Dzięki założonej przez klub Fundacji, na całym świecie organizowane są obozy piłkarskie dla dzieci oraz Akademie Piłkarskie. Ta, która powstanie w Gdyni będzie 48 na świecie i piąta w Europie.

 

 

Ola

 

 

 

 

Foto: Jan S0L0

Projekt i wykonanie: Mehowmy