Bądź częścią historii – rekrutacja trwa tylko do 30 września!

Turniej Finałowy 14. Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA już za niecały rok. Niestety, wielu miłośnikom piłki nożnej nie poszczęściło się podczas losowania biletów i muszą zadowolić się piłkarskimi emocjami przed telewizorem. UEFA wychodzi jednak naprzeciw wymaganiom niezadowolonych kibiców proponując alternatywę łączącą przyjemne z pożytecznym. Oficjalny Program Wolontariatu UEFA EURO 2012. Przypominamy, że swoje zgłoszenie można wysłać jeszcze tylko do końca września!


Organizacja turnieju to pewnie nie to samo, co beztroskie kibicowanie na trybunach, ale zawsze to namiastka piłkarskich emocji i dodatkowo zdobycie niepowtarzalnego doświadczenia. UEFA szuka 5 tysięcy wolontariuszy, którzy na stadionach i w oficjalnych punktach turniejowych będą dbać o właściwą organizację i tworzenie tego historycznego wydarzenia. Jak informuje UEFA, wolontariuszem może zostać każdy kto:

 

    • Ma co najmniej 18 lat (w dniu 1 marca 2012)

 

    • Potrafi dobrze porozumiewać się w języku angielskim

 

    • Jest osobą przyjazną, zmotywowaną i lubiącą pracę w grupie

 

    • Jest dyspozycyjny w trakcie trwania rozmów rekrutacyjnych (wrzesień-listopad 2011 – możliwość wyboru dogodnego terminu)

 

    • Jest w stanie wykonywać powierzone zadania w konkretnym terminie w ramach określonych godzin

 

Wartym podkreślenia jest już pierwszy punkt wymagań – co najmniej 18 lat. Oznacza to, że UEFA nie skupia się wyłącznie na młodych kandydatach. Liczy się komunikatywność i energia do pracy i młodość ducha.

 

Nabór ruszył 14 czerwca. Aby wziąć udział w procesie rekrutacji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny wyłącznie na oficjalnej stronie UEFA – http://pl.uefa.com/uefaeuro2012/volunteers/index.html. Wszelką pomoc w wypełnieniu formularza można uzyskać pod adresem: http://en.uefa.com/MultimediaFiles/Download/competitions/OrganisationLOC/01/64/25/84/1642584_DOWNLOAD.pdf

 

Jesienią 2011 wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne. Każdy z kandydatów będzie mógł wybrać najbardziej dogodny dla siebie termin rozmowy, w dowolny weekend września, października lub listopada 2011. Udział wszystkich zakwalifikowanych do programu osób zostanie potwierdzony do końca grudnia 2011, a umowę wolontariacką podpiszą oni do końca lutego 2012. Niewątpliwym atutem uczestnictwa w Oficjalnym Programie Wolontariatu UEFA EURO 2012 są profesjonalne szkolenia. Od marca do maja 2012 każdy z wolontariuszy weźmie udział w szkoleniu adekwatnym do objętego przez niego stanowiska. A obszarów działania wolontariuszy jest niemało – Dział Prawny, Obsługa VIP, Obsługa Mediów, Transport Turniejowy, Obsługa Techniczna, Zarządzanie Wolontariuszami i wiele innych.

 

Wolontariat UEFA jest doskonałą okazją dla osób czynnie związanych ze światem piłki nożnej, studentów, absolwentów, kibiców i wszystkich tych, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości czy zdobyć ciekawe doświadczenie. Jak mówi Aleksandra, jedna z wolontariuszek Regionalnego Centrum Wolontariatu chętnych do uczestnictwa w wolontariacie UEFA, Jestem kibicem piłki nożnej, swoją przyszłość wiążę ze sportem – chcę zostać sędzią piłki nożnej. Program Wolontariatu UEFA jest więc dla mnie okazją do sprawdzenia swoich umiejętności oraz znajomości języka. Chcę być częścią tak dużej historycznej imprezy, jaką jest EURO 2012. Poza tym wolontariat to zajęcie dające ogromną satysfakcję.

 

Niech te słowa będą ostateczną zachętą dla wszystkich niezdecydowanych.

 

Więcej: http://pl.uefa.com/uefaeuro2012/news/newsid=1542604.html#zostan+wolontariuszem

 

Aleksandra Figiel

Projekt i wykonanie: Mehowmy