Autoportret Ewy Kasprzyk

Czy książkowa biografia w dobie komputerów i Internetu nadal ma szanse na ogromną popularność?  Niewątpliwe tak, bowiem coraz  więcej  zwykłych ludzi  i artystów zapisuje swoje przeżycia na kartce papieru. W Gdańsku odbędzie się spotkanie z Ewą Kasprzyk i Maciejem Kędziakiem –  autorami  najnowszej książki,  pt. „Mił.ość”, stanowiącej  swoisty wehikuł czasu, opowiadający o barwnym życiu artystki.


Spotkanie z twórcami odbędzie się 26 marca o godzinie 18:00 w Empiku, przy alei Grunwaldzkiej 141 w Gdańsku.  Artyści opowiedzą  o swojej niezwykłej pozycji książkowej.  Publikacja autorów to zbiór wspomnień, anegdot czy refleksji, przeplatających się wzajemnie, tworzących  wyjątkową  opowieść o życiu aktorki,  zarówno jej wzloty jak i upadki.  Historia przedstawiona w dziele to refleksja na temat otaczającego nas świata i kobiecych emocji.  To nie tylko specyficzny autoportret Ewy Kasprzyk, ale także wzruszająca i pouczająca historia życia.  Książka „Mił.ość” jest niewątpliwie lekturą obowiązkową dla wszystkich czytelników lubujących się w temacie egzystencji człowieka, jego walce ze światem, zmagania się z codziennymi trudnościami losu.


Ewa Kasprzyk – to znana aktorka teatralna i filmowa. Sławę przyniosło jej odgrywane monodramatu teatralnego „Patty Diphusa” według opowiadania Pedro Almodovara.  Almodovarowi – swojemu ulubionemu reżyserowi aktorka poświęca sporo miejsca w swoim dziele „MIŁ.OŚĆ”. Na początku swojej drogi do kariery występowała w gdańskim Teatrze Wybrzeże. Od 2000 roku nawiązała współprace z Teatrem Kwadrat w Warszawie. Na ekranie początkowo grywała głównie w komediach. Z czasem jednak role artystki przybrały bardziej poważną i dynamiczną.


Maciej Kędziak  – dziennikarz, który przez rok towarzyszył artystce  w różnych czynnościach, przypatrując się  jej podczas  pracy, odpoczynku, a nawet podróży.  Kędziak napisał wraz z aktorką inspirującą historię życia.   

 

 

Przemysław Kobus

Projekt i wykonanie: Mehowmy