AUTOCHODZIKI dojeżdżają do mety

98 szkół i przedszkoli z Gdańska, czyli ponad osiem tysięcy dzieci w wieku 4-8 lat, wzięło udział w programie Drogowy Rajd Edukacyjny AUTOCHODZIK. W czwartek 12 czerwca odbędzie się Autoriada, czyli dziecięce zawody, będące podsumowaniem prowadzonych od września działań edukacyjnych.


Jesienią ubiegłego roku prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zainaugurował w PGE ARENA Drogowy Rajd Edukacyjny. Od tego czasu dzieci regularnie uczestniczyły w zajęciach, które w atrakcyjnej i różnorodnej formie prezentowały najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze. Za nazwami poszczególnych Etapów Rajdu (m.in. ALFABET DROGOWY, AUTOMIARKA, ALE BLASKI, AUTOSALON, A JA MAM ROWER) kryją się tematy ważne dla dobrego przygotowania dzieci do samodzielności w ruchu drogowym takie jak: zasady poruszania, świat oczami dziecka, widzenie po zmroku, pojazdy na drodze, rowerowe początki. Czwartkowe spotkanie dla 160 dzieci z gdańskich przedszkoli i szkół podstawowych będzie ostatnim punktem 8-etapowego Rajdu.


Miejscem zmagań będzie kompleks sportowy w budynku ALCHEMIA (Al. Grunwaldzka 411). Pojawią się w nim reprezentacje z najaktywniejszych placówek uczestniczących w Programie. Pięcioosobowe zespoły będą miały do wykonania zadania nawiązujące do poszczególnych Etapów Rajdu. W interaktywnej formie „sprawdzona” zostanie wiedza i umiejętności nabyte przez dzieci. Impreza odbywać się będzie w godzinach 9.00 – 11.00.


Program AUTOCHODZIK oparty jest na długofalowym współdziałaniu podmiotów dla których bezpieczeństwo najmłodszych dzieci jest sprawą priorytetową. Głównym Inicjatorem programu jest Miejska Rada BRD, który wspierany jest przez ZDiZ oraz EDF. Organizatorem RAJDU jest Fundacja edukacyjna CREDU.

 

 

 

 

Foto: rajdedukacyjny.pl/

Projekt i wykonanie: Mehowmy