Auchan pomaga w powrocie do szkoły

Już za miesiąc, skończą się wakacje i zacznie nowy rok szkolny.  W sierpniu większość rodziców będzie kupowało artykuły szkolne dla swoich pociech.  Jednak, nie wszystkie dzieci mogą liczyć na takie wsparcie. Chcąc poprawić sytuacje  dzieci opuszczonych i osieroconych Auchan wraz ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce przeprowadzi w sierpniu 2011 charytatywną kampanię pod hasłem „Powrót do szkoły”.


Kampania „Powrót do szkoły” ma na celu pozyskanie funduszy na szkolne wyprawki oraz na korepetycje i zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dla ponad 1250 dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych. Auchan rozumiejąc potrzebę wsparcia osób w trudnej sytuacji życiowej zachęca swoich klientów do zasilenia konta Stowarzyszenia i tym samym pomocy w odpowiednim przygotowaniu dzieci do roku szkolnego. Podczas sierpniowych dni, na kasach w 22 sklepach Auchan kasjerki wydawać będą ulotki informujące o założeniach kampanii i możliwych formach wsparcia. Informacje o kampanii dostępne również będą na stronie www.auchan.pl, gdzie klienci będą mogli pobrać informacje na temat akcji oraz blankiet przelewu do druku.


Troska o społeczeństwo to ważny aspekt realizowanej przez Auchan strategii zrównoważonego rozwoju. Od ponad 3 lat sieć hipermarketów wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, pomagając osieroconym i opuszczonym dzieciom.  Auchan Polska wspiera lokalne inicjatywy pomagające osobom potrzebującym m.in. każdego roku przeznacza na cele charytatywne środki za sprzedaży urodzinowych tortów w całej Polsce.

Projekt i wykonanie: Mehowmy