Artystyczny duch miasta

Bogota – stolica Kolumbii. Mimo problemów społecznych i braku poczucia bezpieczeństwa cechuje się szybkim tempem rozwoju oraz swoistą mozaiką kulturową, rodząc przy tym zainteresowanie wśród intelektualistów i malarzy. Nosi miano „miasta intelektualnego ducha”. W Gdańsku w CSW Łaźnia odbywa się wystawa poświęcona kunsztownej wizji kolumbijskiego miasta.


Artystycznego wyobrażenia stolicy Kolumbii podjęli się znakomici artyści: m.in. Jaime Avil, Alberto Lezaca de Paz, czy Andres Londono, Adriana Salazar. Kuratorami wystawy są: Sylwia Krasoń, John Angel Rodriguez.


Kolekcja dzieł sztuki jest realizowana w ramach projektu Cities on the edge, tj. Bogota. Miasto na krawędzi i Ściana za którą coś/nic. Malarze prezentują w swoich obrazach sztukę z obszarów „na krawędzi”. Są to zazwyczaj  miejsca bardziej kojarzone z określonymi konfliktami na świecie, aniżeli samą dziedziną sztuki, najczęściej nie związane z codziennymi zainteresowaniami społeczeństwa.


Wszyscy miłośnicy sztuki i pasjonaci codziennego życia Ameryki Południowej mogą zobaczyć kolekcję dzieł w CSW Łaźnia w Gdańsku na ul. Jaskółczej 1. Wystawa potrwa do 30 stycznia 2014 r.


Więcej informacji na: http://www.laznia.pl


Przemek Kobus
Foto: http://www.deviantart.com/art/Bogota-arte-urbano-11751884

Projekt i wykonanie: Mehowmy