Apteka to nie tylko leki

Gdyński Klub Osiedlowy „Apteka” kipi od pomysłów. Integracja, aktywizacja, wsparcie i dostarczenie rozrywki – to główne cele gdyńskiego towarzystwa.


„Apteka” powstała z inicjatywy samych mieszkańców gdyńskiej Chylonii, a nazwa klubu pochodzi od miejsca, które stało się jego siedzibą – starej apteki. Osiedlowe stowarzyszenie powstało w 2009 r., by przyczynić się do rewitalizacji społecznej mieszkańców dzielnicy. Od momentu powstania klub aktywnie działa i spełnia swoje funkcje.


Ostatnią akcją „Apteki” była zbiórka „1001 drobiazgów”. Każdy mógł przynieść przedmioty, które nie są mu potrzebne, a które mogłyby uradować inną osobę. Mieszkańcy tej samej dzielnicy, znający się przynajmniej z widzenia, mogli w ten sposób pomóc sobie nawzajem. Akcja miała charakter wymiany.


Osiedlowy klub ma na swoim koncie wiele podobnych zdarzeń. Na stronie internetowej „Apteki” znajduje się ogrom informacji dotyczących wcześniejszych akcji. Są tam wiadomości m.in. o udanej zbiórce artykułów szkolnych, koncercie karaoke zorganizowanym w klubie oraz o hojności mieszkańców, którzy uzbierali pieniądze na sprzęt komputerowy dla mieszkającej na osiedlu Magdy.


Klub „Apteka” działa bardzo prężnie. Mieszkańcom należą się gratulacje, ponieważ udało im się stworzyć miejsce, które wspaniale pracuje na rzecz integracji całej Chylonii. Zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego przynosi efekty. Klub staje się coraz bardziej rozpoznawalny, a przeprowadzane tam akcje coraz ambitniejsze. Oby więcej takich inicjatyw.

 


Justyna Bastrzyk

Projekt i wykonanie: Mehowmy