Animuj Gdańsk

Centrum Sztuk Współczesnej Łaźnia 2 ma propozycję dla młodzieży: jeśli interesujesz się animacją, wiążesz z nią swoją przyszłość lub po prostu chciałbyś dowiedzieć się więcej – weź udział w warsztatach animacji!

 

W sobotę i niedzielę (18-19 maja br.) młodzi ludzie będą mieli okazję pracować z reżyserem filmów animowanych, Robertem Turło, który poprowadzi weekendowe warsztaty oraz gościem specjalnym – Joanną Jasińską – Koronkiewicz, reżyser, scenarzysta, scenograf, animator, współpracującą ze Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu . W trakcie zajęć przewidziana jest realizacja autorskiej animowanej produkcji przez uczestników, przy użyciu sprzętów, zapewnionych przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 w Nowym Porcie w Gdańsku. Program wydarzenia wygląda następująco:

Sobota 18 maja 2013
Godz. 11.00 – 17.00 
Realizacja filmu animowanego, temat „Animuj Gdańsk” (pod kierunkiem Roberta Turło)
Niedziela 19 maja 2013
Godz. 11.00 – 17.00
Kontynuacja warsztatu filmowego pod kierunkiem Roberta Turło z udziałem gościa specjalnego Joanny Jasińskiej – Koronkiewicz – prezentacja techniki stosowanej przez zaproszonego artystę.

 

Dodatkowo chętnym proponowany jest udział w wykładzie Jerzego Armaty pod tytułem „Historia polskiej animacji” oraz przegląd klasycznych polskich filmów animowanych. Referat odbędzie się w piątek, 17 maja, o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 (ul. Strajku Dokerów 5, Nowy Port, Gdańsk). W tym samym miejscu odbędą się weekendowe zajęcia.

 

Zainteresowani udziałem w warsztatach mogą wysyłać zgłoszenia na adres: kinoanimacja@laznia.pl. W treści wiadomości należy podać imię i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania oraz krótkie uzasadnienie chęci wzięcia udziału w zajęciach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 


Marta Gieda

 

 

 

 

 

Foto: R.Turło

Projekt i wykonanie: Mehowmy