Amatorzy biegania spotykają się w Gdańsku

Jest nieodłączną częścią Jarmarku św. Dominika od 1994 roku, jedną z większych atrakcji sportowego lata w Gdańsku i wydarzeniem o niezwykle wysokiej randze. O czym mowa? O Międzynarodowym Biegu św. Dominika.


W tym roku to przedsięwzięcie zgromadzi dziesiątki tysięcy kibiców oraz setki biegaczy już po raz osiemnasty. Udział w Biegu św. Dominika jest dla każdego uczestnika nobilitacją i możliwością sprawdzenia swoich umiejętności, a dla fanów sportu – wydarzeniem wyjątkowym, o randze międzynarodowej. Głównym celem imprezy jest promowanie prozdrowotnych i społecznych aspektów biegania wśród różnych grup – mówią organizatorzy. Idea przyświecająca tegorocznemu Festiwalowi Biegowemu to zaszczepienie w ludziach chęci do biegania i rekreacji. Bieg będzie także okazją, aby bezpośrednio przekonać się jak ze sportem radzą sobie znane osobistości oraz gwiazdy sportu.


Program sportowy Biegu św. Dominika obejmuje pięć biegów. Dla wszystkich wielbicieli biegania realizowane są Bieg Kobiet i Bieg Mężczyzn, w którym biorą udział wszyscy, którzy chcą sprawdzić siebie i swoją kondycję, oraz porównać wyniki z innymi. W ramach programu „Integracja przez Sport” odbędzie się Wyścig „wózkarzy” przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Wydarzeniem towarzyskim będzie Bieg VIP-ów z udziałem osobistości ze świata polityki, biznesu i sportu, co stało się tradycją tej imprezy i nieodłącznym jej elementem. Głównym wydarzeniem skupiającym uwagę kibiców i mediów będzie Bieg Elity Mężczyzn – Mistrzostwa Polski na 10km z udziałem absolutnej czołówki polskich biegaczy oraz zawodników z zagranicy.


18. Bieg św. Dominika odbędzie się w sobotę 6 sierpnia w godzinach 14-20. Uczestnicy pobiegną atrakcyjną trasą, która prowadzi ulicami Długi Targ, Mieszczańska, Ogarna, Bogusławskiego,  Długa. Start i meta znajduje się przy Fontannie Neptuna.


Więcej informacji o Biegu św. Dominika na stronie:

http://www.biegdominika.com

 

Kaja Chmielewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy