Aktywni z Wiekiem i Seniorzy z Pasją

AKTYWNI Z WIEKIEM i SENIORZY Z PASJĄ

Nowy cykl bezpłatnych zajęć i warsztatów dla Seniorów! Warsztaty artystyczne, wykłady, szkolenia, a przede wszystkim przyjazna atmosfera. Rusza cykl zajęć Aktywni z wiekiem i Seniorzy z pasją. To okazja, aby nawiązać i rozwinąć znajomości, zasięgnąć porad specjalistów oraz wzmocnić ciało i umysł. Wstęp wolny!

Chcemy  inspirować gdańskich seniorów do działania. W spotkaniach może uczestniczyć każdy. Zapewniamy przyjazne środowisko i bogaty program aktywności, który opracowujemy na bieżąco, tak aby odpowiadać na potrzeby osób starszych. Tworzymy  przestrzeń, w której spotykają się osoby o podobnych zainteresowaniach, uczestniczą w warsztatach, dyskutują i uczą się, na każdym kroku wspierając siebie nawzajem. Ćwiczenia fizyczne, umysłowe i kontakt międzyludzki wpływają na poczucie szczęścia.

Aktywni z wiekiem i Seniorzy z pasją to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zdobyć nowe umiejętności i kreatywne spędzić wolny czas. We wspólnocie znajdujemy wsparcie, inspirację oraz pobudzamy siebie nawzajem. Spotkania informacyjno- edukacyjne „Aktywni z wiekiem” i warsztaty „Seniorzy z Pasją” odbywać się będą raz  w tygodniu w trzech dzielnicach:

Śródmieście: Inkubator Sąsiedzkiej Energii, ul. Reduta Wyskok 2, środy godz.11.00 – 13.00

– Przymorze: PSONI, ul. Jagiellońska 11, wtorki godz.14.00 -16.00

– Piecki- Migowo: Stowarzyszenie Przyjaciół Piecek Migowo, ul. Jaśkowa Dolina 105, czwartki godz.11.00-13.00

 

Ciekawa i urozmaicona forma aktywności  dostosowana będzie do możliwości słuchaczy. Z pewnością zaciekawi i pozwoli na długo zapamiętać zdobytą wiedzę. Dzięki zajęciom Seniorzy będą mieli możliwość poznać siebie nawzajem, wspólnie się zintegrować, a przy okazji zdobyć nowe umiejętności. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu na każdej z dzielnic. Przewidziane tematy spotkań to m.in.:

AKTYWNI Z WIEKIEM:

– Spotkanie prozdrowotne z udziałem lekarzy ze Szpitala Marynarki Wojennej

– Zajęcia dotyczące bezpieczeństwa seniorów w ruchu ulicznym

– Korzystane z Informatora Senioralnego

 

SENIORZY Z PASJĄ:

– Warsztaty fotograficzne

– Dietetyka dla Seniora

– Zajęcia kreacji stylu i wizażu

Na każdej dzielnicy odbędzie się otwierająca potańcówka z poczęstunkiem dla Seniorów. Szczegóły już wkrótce! Na wydarzenia  Aktywni z wiekiem wstęp jest wolny, natomiast na wydarzenia Seniorzy z Pasją obowiązują zapisy pod tel. 587724216 lub szmigiel@wolontariatgdansk.pl.

 

Więcej informacji:

Tel: 587724216

E-mail: szmigiel@wolontariatgdansk.pl

Odwiedź nas: Budynek ECS III p. pok. 3.27

wolontariatgdansk.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

Wykaz zajęć:

https://wolontariatgdansk.pl/event/details/3088

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy