Akademia Marynarki Wojennej zagrała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Za 2035 zł wylicytowany został rejs jachtem Akademii Marynarki Wojennej s/y „Admirał Dickman”. Zwycięzca będzie mógł wziąć udział w regatach Tall Ships Races. Licytacja odbywała się w ramach 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczelnia zorganizowała i wzięła udział w wielu przedsięwzięciach w ramach WOŚP. Wszystkie akcje pozwoliły na zebranie kwoty ponad 8400 zł.


W ramach aukcji prowadzonych na rzecz 21. Finału WOŚP Akademia Marynarki Wojennej zaoferowała rejs jachtem s/y „Admirał Dickman” (typu Delphia 40) między innymi na jednym z odcinków regat Tall Ships Races. Do wyboru był jeden z odcinków: Gdynia – Arhus – Helsinki – Ryga – Szczecin – Gdynia. Zwycięzca może zabrać osobę towarzyszącą. W czasie rejsu poznają podstawy żeglowania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Zobaczą na czym polegają praktyki żeglarskie studentów. Praca na żaglach, wachta przy sterze, przez parę dni wcielą się w prawdziwych żeglarzy pod czujnym okiem wykładowców uczelni.


Rejs to nie jedyne przedsięwzięcie, które zorganizowała uczelnia w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akademia Marynarki Wojennej zagrała dla WOŚP już w czwartek, 10 stycznia, kiedy to w uczelni rozpoczęli kwestowanie jej studenci-wolontariusze. W tym dniu, odbyły się koncerty zespołów „Comise” i „Nobody”, pokaz tańca w wykonaniu zespołu „Jump Style”, a także próba ustanowienia rekordu Guinnessa w jednoczesnym jedzeniu zupek błyskawicznych.


Natomiast w niedzielę, w czasie 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ruszyła cała lawina przygotowanych akcji. AMW dzień rozpoczęła od udziału w imprezach w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera”. Tam można było nabyć uczelniane gadżety i wylicytować przedmioty podarowane przez akademię. Od rana w Trójmieście kwestowali studenci AMW, którzy byli wolontariuszami przy sztabach WOŚP w Gdyni: Teatrze Miejskim i YMCA. Udało im się zebrać prawie 5 tysięcy złotych. W teatrze odbyła się także finałowa gdyńska licytacja WOŚP. Uczelnia przekazała pamiątkowy dzwon okrętowy, który został sprzedany za 700 zł. Podarowała również na licytację książki „Akademia Marynarki Wojennej zarys dziejów 1922-2012”, które zostały wydane z okazji 90-lecia uczelni.


Oprócz rejsu na specjalnych aukcjach można było także wylicytować udział w szkoleniu poligonowych „Leadership”, które co roku przechodzą podchorążowie I rocznika. W czasie zajęć muszą między innymi zbudować tratwę i przeprawić się nią przez jezioro. Na trzy dni tego szkolenia Akademia Marynarki Wojennej zaprosiła śmiałków, którzy chcą się sprawdzić podczas pracy w grupie, a także nabyć umiejętności dowodzenia i kierowania ludźmi podczas dużego wysiłku fizycznego i psychicznego. Zgrupowanie odbędzie się w Akademickim Ośrodku Szkoleniowym w Czernicy.


Akademia Marynarki Wojennej od wielu lat stara się wspierać różne akcje charytatywne, w tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kadra, pracownicy i studenci biorą również udział w honorowym krwiodawstwie, uczelnia jest od wielu lat zwycięzcą konkursu „Młoda krew ratuje życie”. Społeczność Akademii Marynarki Wojennej, a zwłaszcza studenci często inicjują kolejne akcje. W grudniu został zorganizowany „Kufer Świętego Mikołaja”, a była to zbiórka odzieży, słodyczy, artykułów chemicznych, zabawek, gier i książek dla dzieci. Uczelnia pomaga również i milusińskim organizując koncerty wspierające schronisko dla bezdomnych zwierząt w Gdyni „Ciapkowo”.

 

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy