Afrykański ląd na fotografii

Aparat fotograficzny to niezwykłe urządzenie. Za pomocą jednego przycisku potrafi uwiecznić każde, nawet najmniejsze wspomnienie. W Gdańsku odbędzie się spotkanie ze znanym fotografem i podróżnikiem Przemysławem Kozłowskim, który przybliży nam życie mieszkańców Afryki.


Przemysław Kozłowski – to znakomity fotograf, dziennikarz, podróżnik. Jest absolwentem Sopockiej Szkoły Wyższej. Ukończył kurs Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Stypendysta szkoły fotografii w Lofoten Folkehogskole w Norwegii. Z aparatem zwiedził całą Europę i Azję. Jest pracownikiem znanego polskiego magazynu podróżniczego „Poznaj Świat”. Publikował wielokrotnie swoje zdjęcia oraz artykuły w National Geographic czy w Polityce.


Konwent odbędzie się 15 stycznia w Gdańsku przy ulicy Pilotów 11 w budynku PLAMY. Fotoreporter opowie o swojej czterotygodniowej podróży przez cztery kraje: Togo, Ghane, Benin, oraz Burkina Faso. Uczestnicy spotkania będą mogli poznać walory i atrakcje turystyczne krajów afrykańskich. Każdy z widzów zgłębi wiedzę na temat codziennego życia mieszkańców Afryki, a rady doświadczonego podróżnika będą dla każdego odpowiednim drogowskazem jak udać się w podróż. Fotograf przygotował dla uczestników reportaż pt. „Na śmietniku świata”, ukazujący wysypisko sprzętu elektronicznego w Ghanie  z krajów wysoko uprzemysłowionych.


Przemysław Kobus

 

 

 

 

 


Foto: http://kidflashsupreme.deviantart.com/art/Africa-47660310

Projekt i wykonanie: Mehowmy