A w sobotę, będzie nieszablonowo

Tunel na skrzyżowaniu ulic Podwale Przedmiejskie i Okopowa wzbogaci się w ten weekend o kolejne malowidło.


Już w sobotni poranek będzie można tam zastać odzianych w odzież ochronną uczestników warsztatów „Nieszablonowa baśń. Gdańsk wielobarwny, Gdańsk wielokulturowy”. Stworzą oni murales, który jest wynikiem warsztatów przeprowadzonych przez Lubomiłę Korzeniewską z Koła Nauk Psychologicznych „Anima” oraz Emilię Garską z grupy „Grafitówki”.


Warsztaty są rezultatem projektu „Active Citizens” zorganizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej i British Council. Murales będzie kompilacją motywów z baśni, legend i podań związanych z kulturą Ukraińców i Kaszubów. 28 października o 16.00 odbędzie się wernisaż, po którym w siedzibie Związku Ukraińskiej Młodzieży Niezależnej odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu z czytaniem bajek, pokazem fotografii i muzyka na żywo.

 

PROGRAM:

27-28.10.2012 malowanie przejścia podziemnego

28.10.2012 16:00 (niedziela), wernisaż w przejściu podziemnym Okopowa / Podwale Przedmiejskie

28.10.2012 17:00 (niedziela), spotkanie podsumowujące projekt, połączone z muzyką na żywo, czytaniem bajek na głos, pokazem fotografii i zajęciami plastycznymi dla dzieci. ul. Aksamitna 4a, Siedziba Związku Ukraińskiej Młodzieży Niezależnej.


https://www.facebook.com/nieszablonowabasn

http://gdanskwielokulturowy.soup.io/

 

 

 

 

Foto: Magdalena Ubysz, Antykwariat Fotograficzny

Projekt i wykonanie: Mehowmy