A może Ukraina?

Podczas projektu Wolontariusze z różnych państw będą organizować czas wolny na placach zabaw i w parkach dla dzieci i młodzieży (6-14 lat) w Doniecku na Ukrainie. Organizatorzy pragną przybliżyć miejscowym dzieciom i młodzieży inne kultury oraz sprawić, aby młodzi Ukraińcy otworzyli się na inne narody, mieli możliwość poznania ludzi z Polski, Austrii, Niemiec, Grecji, Włoch, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii i Turcji i poczuli się obywatelami Europy.

 

Do zadań polskich Wolontariuszy będzie należało:

– prowadzenie różnego rodzaju warsztatów dla dzieci i młodzieży,

– prowadzenie wspólnych zabaw, organizowanie czasu wolnego,

– promowanie idei wielokulturowości, przybliżenie polskiej kultury,

– proponowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu młodzieży z biedniejszych dzielnic miasta.

 

Uczestnicy

Jeśli interesuje Cię ten projekt, jesteś w wieku 18-30 lat, interesujesz się sportem, lubisz pracę z dziećmi i z młodzieżą i chcesz pomóc – to jest projekt dla Ciebie! Specjalne umiejętności i doświadczenie – nie wymagane! Obie płcie są mile widziane.


Koszty
Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wysokości 80 euro/mies.)oraz 90% kosztu transportu międzynarodowego pokrywają organizatorzy. Wolontariusze opłacają jedynie 10% kosztów transportu na i z Ukrainy.Projekt finansowany jest przez Program Komisji Europejskiej „Młodzież w działaniu”.

 

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w projekcie prześlijCV ze zdjęciem oraz wypełniony formularz w języku angielskim (dostępny na stronie www.cwm.org.pl) najpóźniej do 27.05.2013r. Dokumenty możesz dostarczyć osobiście, przesłać faxem (58 660 64 45) lub emailem (sonia@cwm.org.pl).


Projekt odbywa się w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS) Programu „Młodzież w działaniu”. Informacje dotyczące organizacji goszczącej znajdują się w bazie organizacji akredytowanych.

 

 

 

 

 

 

Foto: Heulwolf

Projekt i wykonanie: Mehowmy