76 bezpiecznych placów zabaw dzięki Muszkieterom

W tym roku Place Zabaw Muszkieterów powstały w 19 miastach. Dzieci z 7 województw zyskały atrakcyjne miejsca do zabawy. Nie byłoby to możliwe bez współpracy Muszkieterów z władzami lokalnymi czy też spółdzielniami mieszkaniowymi. Muszkieterowie wspólnie z samorządami analizują potrzeby i budują place tam, gdzie ich naprawdę brakuje. Gotowy obiekt staje się własnością lokalnej społeczności.


Kolejny raz Muszkieterowie dali miastom, w których działają konkretne wsparcie. – Mieszkańcom, naszym klientom przekazujemy wyraźny sygnał – wśród Was pracujemy i z Wami dzielimy się sukcesem – powiedział Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

 

Każdemu otwarciu Placu Zabaw Muszkieterów towarzyszyły duże emocje. Fundacja Muszkieterów zaangażowała do zabaw z dziećmi Teatr Wariaté z Poznania. Aktorzy wraz z najmłodszymi i ich opiekunami tworzyli wspaniałe kreacje w ramach akcji plastycznej „Kolorowy zawrót głowy”. Zakończył się również ogólnopolski konkurs na najlepsze zdjęcie dziecka z Placu Zabaw Muszkieterów. Konkurs odbywał się na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl. Laureatami zostali: Oliwier Frontczak ze Słupcy, Jesika Węgrecka z Grudziądza oraz Bartek Bryczkowski z Sulęcina. Dzieci wygrały cyfrowe aparaty fotograficzne.

 

Akcja „Place Zabaw Muszkieterowie” znalazła się, jako przykład dobrej praktyki w „Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2009”, przygotowywanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, otrzymała wyróżnienie w konkursie „Złote Spinacze” w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu oraz znalazła uznanie na międzynarodowym Forum Innowacji Grupy Muszkieterów w Paryżu.

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy