O DZIAŁANIU PODCZAS 6.GDAŃSK MARATON

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu jakim jest 6. Gdańsk Maraton, który startuje 10 kwietnia 2022 r. Poprzednie edycje gdańskiej imprezy, dzięki głosom osób w nim uczestniczących, zdobyły tytuł Złotego Biegu wśród dużych maratonów. Teraz Wy możecie stać się częścią tej wyjątkowej imprezy biegowej. Jej nieprzeciętność podkreśli m.in. trasa wiodąca przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska.

Zapraszamy i pamiętajcie: jak każda duża impreza w Gdańsku, również ta nie może się odbyć bez Waszego wsparcia! 🙂

Potrzebujemy waszej pomocy na stanowiskach:

Biuro zawodów – to miejsce dla uczestników maratonu w którym odbierają pakiety startowe. Działanie to wymaga odpowiedniej organizacji pracy, żeby każdy biegacz otrzymał swój pakiet.

Punkty odżywcze/wodne – są rozmieszczone na trasie Maratonu i są to miejsca, w których biegacze mogą napić się wody, napoju izotonicznego czy posilić się bananem. Do zadań wolontariuszy należy nalanie wody i napojów izotonicznych do kubeczków, a następnie podawanie ich biegaczom. Wolontariusze będą również przygotowywać banany, a następnie rozmieszczać je na stołach, z których biegacze będą mogli je pobierać.

Depozyty – to miejsce dla biegaczy, w którym zostawiają swoje rzeczy osobiste na czas biegu. Wolontariusze działający w depozytach mają za zadanie przyjmować rzeczy od biegaczy oraz sprawnie je wydawać w miarę, jak kolejni biegacze będą kończyli bieg. Działanie to wymaga odpowiedzialności i odpowiedniej organizacji pracy – rzeczy są oznaczone numerami startowymi biegaczy i do wolontariuszy należy sprawne ich przyjmowanie oraz wydawanie. Wolontariusze dbają także o to, żeby każdy biegacz otrzymał swoje własne rzeczy.

Start/Meta – Wolontariusze obsługi startu i mety pomagają w przygotowaniu i sprawnej organizacji startu, oraz obsługują biegaczy po przekroczeniu mety. Do zadań Wolontariuszy należy między innymi oddzielanie stref startowych – miejsc, z których startują osoby, które chcą skończyć bieg w określonym czasie, a następnie wypuszczanie biegaczy z określonej strefy. Dzięki temu zawodnicy wolniejsi nie przeszkadzają osobom biegnącym szybciej. Wolontariusze będą przygotowywać i podawać napoje izotoniczne oraz wodę, a następnie wręczać pamiątkowe medale wszystkim, którzy ukończą bieg.

Strefy Sztafet – 3 strefy zmian sztafet są rozmieszczone na trasie Maratonu i są to miejsca, w których jedni biegacze kończą a inni zaczynają swoją przygodę z 6.Gdańsk Maratonem. Finiszujący mogą napić się wody, napoju izotonicznego czy posilić się bananem.

Trasa Biegu Młodzieżowego – po raz trzeci podczas Gdańsk Maraton zostaną zorganizowane Biegi dziecięce i młodzieżowe. Wolontariusze odpowiedzialni będą za współorganizację trasy oraz biegu z organizatorem.

Projekt i wykonanie: Mehowmy