5.Gdansk Maraton

 

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu jakim jest 5.Gdańsk Maraton, który startuje 14 kwietnia 2019r. Poprzednie edycje gdańskiej imprezy, dzięki głosom osób w nim uczestniczących, zdobyły tytuł Złotego Biegu wśród dużych maratonów. Teraz Wy możecie stać się częścią tej wyjątkowej imprezy biegowej. Jej nieprzeciętność podkreśli m.in. trasa wiodąca przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska. Start i meta będą umiejscowione w hali targowej AmberExpo przy ul. Żaglowej 11, a na 42. kilometrach trasy znajdzie się 14 punktów odżywczych i wodnych.
Zapraszamy i pamiętajcie: jak każda duża impreza w Gdańsku, również ta nie może się odbyć bez Waszego wsparcia! 🙂

Potrzebujemy waszej pomocy na stanowiskach:
• Punkty informacyjne- to zadanie mające na celu sprawne doprowadzenie biegaczy na teren imprezy. Punkty rozmieszczone będą na terenie miasta (Dworzec Gdańsk Główny, przystanki tramwajowe obok hali AmberExpo, itp.)
• Pakiety Startowe- zadanie polegające na przygotowaniu i posegregowaniu wszystkich pakietów startowych dla biegaczy.
• Biuro zawodów – to miejsce dla uczestników maratonu, w którym odbierają pakiety startowe. Działanie to wymaga odpowiedniej organizacji pracy, tak, aby każdy biegacz otrzymał swój pakiet.
• Depozyty – to miejsce dla biegaczy, w którym zostawiają swoje rzeczy osobiste na czas biegu. Wolontariusze działający w depozytach mają za zadanie przyjmować rzeczy od biegaczy oraz sprawnie je wydawać w miarę, jak kolejni biegacze będą kończyli bieg. Działanie to wymaga odpowiedzialności i odpowiedniej organizacji pracy – rzeczy są oznaczone numerami startowymi biegaczy i do wolontariuszy należy sprawne ich przyjmowanie oraz wydawanie. Wolontariusze dbają także o to, żeby każdy biegacz otrzymał swoje własne rzeczy.
• Start/Meta – Wolontariusze obsługi startu i mety pomagają w przygotowaniu i sprawnej organizacji startu, oraz obsługują biegaczy po przekroczeniu mety. Do zadań Wolontariuszy należy między innymi oddzielanie stref startowych – miejsc, z których startują osoby, które chcą skończyć bieg w określonym czasie, a następnie wypuszczanie biegaczy z określonej strefy. Dzięki temu zawodnicy wolniejsi nie przeszkadzają osobom biegnącym szybciej. Wolontariusze będą przygotowywać i podawać napoje izotoniczne oraz wodę, a następnie wręczać pamiątkowe medale wszystkim, którzy ukończą bieg.
• Strefa zmian sztafety- Wsparcie organizatora w 3 strefach zmian sztafet. Wolontariusze przygotowują małe punkty odżywcze.
• Trasa biegu- to zadanie, przy którym dbamy o płynny ruch mieszkańców przemieszczających się przy trasie biegu, w miejscach takich, jak przejścia dla pieszych, wyjazdy z posesji itp.

Wolontariuszom oferujemy:
• świetną zabawę :D,
• szkolenia wprowadzające,
• wodę i poczęstunek w czasie trwania wolontariatu,
• koszulkę wolontariusza,
• ubezpieczenie NNW na czas trwania wolontariatu,
• identyfikator zwalniający z opłat za przejazd komunikacją miejską na terenie Gdańska w dniu wydarzenia (autobusy i tramwaje),
• pisemne potwierdzenie odbycia wolontariatu,
• imprezę podsumowującą działanie ;

Wolontariuszom spoza Gdańska nie zapewniamy zakwaterowania na czas wolontariatu oraz nie zwracamy kosztów dojazdu do Gdańska. Osoby te, jeżeli chcą działać w ramach 5.Gdańsk Maratonu, muszą samodzielnie zapewnić sobie zakwaterowanie i dojazd.

Miejsca działania:
•AmberExpo
•Strefy zmiany sztafety (zbiórka na AmberExpo, zapewniony dojazd do strefy zmiany sztafety)
•Trasa biegu od 3km do 7,5km
•Punkty na przystankach komunikacji miejskiej

Harmonogram działania:

Czwartek 11.04.2019r: BRAK MIEJSC
10:00 do 14:00 (Pakiety Startowe)[15os] 

Piątek 12.04.2019: BRAK MIEJSC
14:00 do 20:00 (Biuro Zawodów)[10os]

Sobota 13.04.2019:
9:00 do 18:00 (Biuro Zawodów)[20os]{System zmianowy}
9:00 do 15:00 (Depozyt)[20os] BRAK MIEJSC
8:00 do 14:00 (Trasa Bieg Młodzieżowych i Bieg na 5 km)[40os]
10:00 do 14:00 (Start/Meta)[20os]
9:00 do 18:00 (Punkty Info)[10os] {System zmianowy}

Niedziela 14.04.2019:
7:00 do 12:00 (Trasa Biegu)[90os]
7:30 do 14:30 (Punkty Odżywcze){TYLKO DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH}
8:00 do 14:00 (Sztafety- strefy zmian)[15os]
7:00 do 15:00 (Depozyty)[30os] BRAK MIEJSC
8:00 do 16:00 (Start/Meta)[30os]

Dodatkowe informacje/oczekiwania:
-obowiązkowy udział w szkoleniach
-ze względu na limit miejsc aplikacja na ofertę nie jest równoznaczna z udziałem w akcji
– kolejność zgłoszeń decyduje o wyborze obszaru/miejsca działania

Jeżeli jesteś odpowiedzialny ,samodzielny oraz czujesz się na siłach by pomóc to Twój wiek nie stanowi przeszkody ! Wystarczy zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na udział w wolontariacie.

Jak się zgłosić?
Do dnia 8 KWIETNIA 2019r. należy wypełnić formularz rekrutacyjny .
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres jastrzebski@wolontariat.org.pl lub dzwoniąc pod numer 58 772 42 19

Projekt i wykonanie: Mehowmy