4.Gdańsk Maraton

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu jakim jest 4. Gdańsk Maraton, który startuje 15 kwietnia 2018r. Poprzednie edycje Gdańskiej imprezy, dzięki głosom osób w nim uczestniczących, zdobyły tytuł Złotego Biegu wśród dużych maratonów.

Teraz Wy możecie stać się częścią tej wyjątkowej imprezy biegowej. Jej nieprzeciętność podkreśli m.in. trasa wiodąca przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska. Na 42. kilometrach trasy znajdzie się 14 punktów odżywczych i wodnych. Start i meta będą umiejscowione w hali targowej AmberExpo przy ul. Żaglowej 11

Każda duża impreza w Gdańsku, również ta nie może się odbyć bez Waszego wsparcia! 🙂 Potrzebujemy waszej pomocy na stanowiskach:

 

Biuro zawodów – to miejsce dla uczestników maratonu w którym odbierają pakiety startowe. Działanie to wymaga odpowiedniej organizacji pracy, żeby każdy biegacz otrzymał swój pakiet.

Depozyty – to miejsce dla biegaczy, w którym zostawiają swoje rzeczy osobiste na czas biegu. Wolontariusze działający w depozytach mają za zadanie przyjmować rzeczy od biegaczy oraz sprawnie je wydawać w miarę, jak kolejni biegacze będą kończyli bieg. Działanie to wymaga odpowiedzialności i odpowiedniej organizacji pracy – rzeczy są oznaczone numerami startowymi biegaczy i do wolontariuszy należy sprawne ich przyjmowanie oraz wydawanie. 

Start/Meta – Wolontariusze obsługi startu i mety pomagają w przygotowaniu i sprawnej organizacji startu, oraz obsługują biegaczy po przekroczeniu mety. Do zadań Wolontariuszy należy między innymi oddzielanie stref startowych – miejsc, z których startują osoby, które chcą skończyć bieg w określonym czasie, a następnie wypuszczanie biegaczy z określonej strefy. Dzięki temu zawodnicy wolniejsi nie przeszkadzają osobom biegnącym szybciej. Wolontariusze będą przygotowywać i podawać napoje izotoniczne oraz wodę, a następnie wręczać pamiątkowe medale wszystkim,którzy ukończą bieg.

Strefa zmian sztafety- Wsparcie organizatora w 3 strefach zmian sztafet. Wolontariusze przygotowują małe punkty odżywcze.

Wolontariuszom oferujemy:

• świetną zabawę ,

• szkolenia wprowadzające,

• wodę i poczęstunek w czasie trwania wolontariatu,

• koszulkę wolontariusza,

• ubezpieczenie na czas trwania wolontariatu,

• identyfikator zwalniający z opłat za przejazd komunikacją miejską na terenie Gdańska w dniu wydarzenia (Autobusy i Tramwaje),

• pisemne potwierdzenie odbycia wolontariatu,

• imprezę podsumowującą;

Wolontariuszom spoza Gdańska nie zapewniamy zakwaterowania na czas wolontariatu oraz nie zwracamy kosztów dojazdu do Gdańska. Osoby te, jeżeli chcą działać w ramach 4.Gdańsk Maratonu, muszą samodzielnie zapewnić sobie zakwaterowanie i dojazd.

 

Miejsca działania:

•AmberExpo

•Strefy zmiany sztafety (zbiórka na AmberExpo, zapewniony dojazd do strefy zmiany sztafety)

 

Wolontariusze! Potrzebujemy was :)!

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu !

Projekt i wykonanie: Mehowmy