4. Forum Wolontariatu Szkolnego

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów na 4. edycję Forum Wolontariatu Szkolnego! Naszym celem jest integracja środowiska nauczycieli zaangażowanych w różne formy wolontariatu – od akcyjnego, sportowego, charytatywnego, po Caritas, hospicja, harcerstwo, PCK i wiele innych.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

Wydarzenie skupi się na różnorodnych formach i obszarach wolontariatu. Jednak to nie koniec atrakcji, gdyż podczas Forum odbędą się również sesje warsztatowe dla uczniów szkół podstawowych, w trakcie których będą oni mogli rozwijać swoją kreatywność poprzez tworzenie innowacyjnych inicjatyw wolontariackich.

Podczas wydarzenia omówione zostaną także potrzeby i wyzwania w pracy nauczyciela/opiekuna szkolnego koła wolontariatu, a także aspekty prawne związane z organizowaniem zrzutek i kiermaszy. Odbędzie się również sesja dla uczniów szkół ponadpodstawowych, poświęcona wolontariatowi zagranicznemu. To doskonała okazja dla młodych ludzi, aby poznać możliwości i korzyści płynące z pracy wolontariackiej poza granicami kraju.

Jednym z kluczowych punktów programu będzie również wręczenie nagród uczestnikom TERMOSFERY, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem w działalność wolontariacką.

PROGRAM

DLA KOGO?

Zapraszamy zarówno doświadczonych nauczycieli i opiekunów szkolnych kół wolontariatu, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wolontariatem. Zachęcamy do udziału nauczycieli wraz z reprezentacją 3 uczniów – młodych aktywistów, przedstawicieli szkolnego koła wolontariatu.

SPOTKAJMY SIĘ!

Chcemy, aby to jednodniowe wydarzenie, tak jak poprzednie edycje, wypełnione było dyskusją, pomysłami i wymianą dobrych praktyk. Forum Wolontariatu Szkolnego 2024 to nie tylko okazja do zdobycia nowych umiejętności i wiedzy, ale również do nawiązania nowych kontaktów oraz zainspirowania się działaniami innych uczestników. Spotkajmy się, poznajmy i wspólnie pomówmy o wolontariacie w szkole.

ZAPISY

Organizatorem wydarzenia jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Partnerem wydarzenia jest Polsat Plus Arena Gdańsk.

Zadanie dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.

DO ZOBACZENIA 6 CZERWCA!

Projekt i wykonanie: Mehowmy