3 Gdański Tydzień Wolontariatu

W piątek rozpoczyna się III Gdański Tydzień Wolontariatu

Gala Wolontariatu, z udziałem osób pracujących bezinteresownie na rzecz miasta i mieszkańców, rozpocznie w piątek 30 listopada o godz. 18.00 III Gdański Tydzień Wolontariatu, święto wolontariuszy (obowiązują wejściówki).

Podczas gali na Energa Stadion wręczone zostaną nagrody „Aktywni w Mieście” dla najbardziej aktywnych wolontariuszy, organizacji pozarządowych, Szkolnych Klubów Wolontariackich i najbardziej zaangażowanych społecznie firm.

W środę, 5 grudnia w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza odbędzie się Parada Gdańskich Wolontariuszy. Około 11.00 wolontariusze wyruszą sprzed Złotej Bramy i przejdą Długą i Długim Targiem aż na Ołowiankę pod napis GDAŃSK. Natomiast w piątek, 7 grudnia na Młodym Mieście, pod wiaduktem przy skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna z ul. Narzędziowców ma powstać mural, znak Wolontariatu Miasta Gdańska. Projektantką muralu jest Magda Danaj, znana z „porysunki.com”.

Tydzień Wolontariatu organizują Regionalne Centrum Wolontariatu, miasto oraz gdańskie organizacje pozarządowe i instytucje publiczne. W ten sposób organizacje chcą podziękować wolontariuszom za czas, który poświęcają na działalność na rzecz miasta i mieszkańców. Wydarzenie ma też promować ideę wolontariatu.

Więcej na: www.tydzienwolontariatu.pl 

Projekt i wykonanie: Mehowmy