25 Finał WOŚP w Gdańsku sprawdź jak możesz nam pomóc

JAK WESPRZEĆ ORGANIZACJĘ 25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTR ŚWIATECZNEJ POMOCY W GDAŃSKU

Podczas 25 Finału pieniądze zbierane będą „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku po raz kolejny włącza się w zbiórkę pieniędzy dla WOŚP. Jako Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy koordynujemy pracę 700 wolontariuszy na terenie naszego miasta oraz współorganizujemy koncert i wydarzenia towarzyszących na Targu Węglowym. Koordynujemy i wspieramy też imprezy organizowane w szkołach, domach kultury i centrach handlowych.

Staramy się w różny sposób stworzyć możliwość ratowania życia noworodków oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów przez mieszkańców Gdańska, a także przez miejscowe Firmy. Efekty z prowadzonej przez ponad 20 lat akcji widać w całej Polsce. Transparentność rozliczeń przez Fundację WOŚP gwarantuje, że środki zebrane podczas Finałów wykorzystywane są tak, aby jak najlepiej służyły dzieciom ( w tym roku również seniorom).

Sprawdź jak możesz wesprzeć 25 Finał WOŚP w Gdańsku!

OSOBY INDYWIDUALNE:

  • Zbieraj pieniądze w dniu Finału

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem i kwestować podczas WOŚP, nie czekaj- zgłoś się już dziś !!!!
Aby się zgłosić wypełnij FORMULARZ i prześlij swoje zdjęcie na maila sikorska@wolontariat.org.pl.

Kto może zostać wolontariuszem?
Każdy! 
(osoby poniżej 18 rż, muszą posiadać pisemną zgodę opiekunka prawnego, natomiast wolontariusze poniżej 16 rż kwestować muszą w towarzystwie osoby pełnoletniej).

Na wasze zgłoszenia czekamy do 23.11.2016 lub do wyczerpania miejsc. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.

UWAGA Zapoznaj się dokładnie z informacjami zawartymi w formularzu!!!

  • Włącz się pomoc organizacyjną w sztabie przed Finałem

Każdy Finał to praca przez wiele miesięcy całego sztabu ludzi. Są to zarówno działania związane z pozyskiwaniem sponsorów, partnerów, ale również kontakt z wolontariuszami, obsługa social media, czy sklejanie puszek.
Jeżeli możesz poświęcić kilka godzin tygodniowo, chcesz zobaczyć jak wygląda organizacja Finału „od kuchni” zgłoś się! Razem spróbujemy znaleźć dla Ciebie zadanie.

  • Pomóż podczas Finału (prace techniczne, obsługa loterii, rozliczenia wolontariuszy itp. itd.)

25 Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia, podczas tego dnia na ulice wychodzą tłumy wolontariuszy z puszkami, którzy cały dzień zbierają pieniądze. Jednak wolontariusz możemy również spotkać w samych sztabach, czy przy organizacji imprez towarzyszących, rozliczeniach, pomocy technicznej.
Jeżeli chcesz nam pomóc podczas samego dnia Finału na Targu Węglowym gdzie będą odbywać się główne atrakcje związane z 25 Finałem WOŚP napisz! Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia loterii, obsługi rozliczeń wolontariuszy, pomocy technicznej napisz itp. Napisz do nas na adres sikorska@wolontariat.org.pl a my przedstawimy Ci jakie są możliwości działania i sam wybierzesz w co chciałbyś się zaangażować.

FIRMY

  • Postaw skarbonę stacjonarną w swoim miejscu pracy

Ten rodzaj zbiórki skierowany jest tylko do firm, które posiadają swoje oddziały w różnych miastach Polski. Nie obejmuje on Sztabów kwestujących na terenie otwartym.
W firmach spełniających to kryterium pracownicy zbierają pieniądze podczas swoich zmian  a Skarbona umieszczana jest przy ich stanowisku. Z tego powodu forma zbiórki jest nieco inna. Zamiast wolontariusza z identyfikatorem przy puszce kwestarskiej umieszczone jest stosowne Oświadczenie. Oryginał takiego oświadczenia znajduje się w centrali – przy każdej puszce znajdziecie jego kopię.
Do udziału w tym typie zbiórki firmę zgłasza jej centrala, a nie pojedyncze placówki. W przypadku zgłoszenia się pojedynczego oddziału – wniosek może zostać rozpatrzony negatywnie, dlatego najpierw skontaktujcie się z Waszą centralą i namówcie ją do rejestracji całej firmy.

Przeczytaj więcej o Skarbonkach Stacjonarnych TUTAJ

  • Przekaż rzeczy na loterię/licytację

Jak co roku podczas Finału na Targu Węglowym RCWg organizuje loterie fantową. Zysk ze sprzedaży losów w całości przeznaczany jest na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do włączenia się w loterię zapraszamy firmy, które chciałby przekazać fanty na loterię. Mogą to być vouchery, wejściówki, bilety na usługi przez Państwa prowadzone, a także zabawki, artykuły papiernicze, książki, kalendarze itd. itp. Zadowoli nas każda, nawet najmniejsza pomoc z Państwa strony.
Logo firm, które zechcą wesprzeć „Loterię dla WOŚP” zostaną umieszczone na stornie www.gdanskdlaorkiestry.pl oraz na naszym profilu na Faceboo’u https://www.facebook.com/gdanskdlaorkiestry.
Jesteśmy również otwarci na inną formę reklamy Państwa firmy czy też inny rodzaj współpracy.

  • Zorganizuj w swojej firmie atrakcje i zaproś wolontariuszy z puszkami

Jeżeli w dzień Finału organizujesz w swojej firmie specjalne atrakcje (np. pokaz starych aut, wyścigi sportowe, pokazy taneczne) i chciałbyś wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zaproś wolontariuszy z puszkami, którzy będą Wam towarzyszyć i zbierać datki. Informacje o dodatkowych wydarzeniach w mieście umieszczamy na naszej stronie www.gdanskdlaorkiestry.pl, oraz na naszym Facebook’u www.facebook.com/gdanskdlaorkiestry wraz z logiem firmy i plakatem promującym wydarzenie.
Tak w zeszłym roku 24. Finał WOŚP wspierało CH Matarnia http://gdanskdlaorkiestry.pl/131-wioslowanie-dla-wosp.

  • Zaproś wolontariuszy z puszkami pod swój dach

Centra Handlowe są w Polsce liczne i chętnie odwiedzane w weekendy. Dlatego mogą Państwo wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy poprzez wyrażenie zgody na kwestowanie wyznaczonych wolontariuszy naszego Sztabu na terenie Państwa Centrów Handlowych/Siłowni/Centrów Rozrywki podczas 25 Finału WOŚP w dniu 8.01.2016.
Aby zgłosić chęć przyjęcia wolontariuszy z puszkami, prosimy o przesłanie pisemnej zgody na maila sikorska@wolontaria.org.pl do dnia 15.12.2016.

  • Przygotuj dla wolontariuszy zniżki w dniu Finału

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie odbyłaby się bez rzeszy wolontariuszy, którzy w ten jeden dzień wychodzą na ulicę i zbierają pieniądze na sprzęt dla dzieci i seniorów. Nie straszna im pogoda czy temperatura jaka towarzyszy nam tego dnia.
Zapraszam serdecznie wszystkie firmy usługowo gastronomiczne do wsparcia osób kwestujących np. poprzez serwowanie darmowej herbaty/kawy dla wszystkich wolontariuszy, którzy okażą identyfikator. Informacje o miejscach, gdzie wolontariusze mogą zjeść/napić się za darmo za okazaniem id wolontariusza umieszczamy na naszej stronie www.gdanskdlaorkiestry.plwww.gdanskdlaorkiestry.pl, oraz na naszym Facebook’u www.facebook.com/gdanskdlaorkiestry wraz z logiem firmy.

Projekt i wykonanie: Mehowmy