24 godziny w biegu i na rowerze!

Już jutro w Galerii Bałtyckiej rozpocznie się Sztafeta Nadziei – akcja charytatywna, podczas której zbierane będą pieniądze na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci. W ramach wydarzenia, ponad trzydziestu sportowców od godziny 15:00 w sobotę do 15:00 w niedzielę, będzie biegać na bieżniach i jeździć na rowerach stacjonarnych, zmieniając się tak, aby żadne stanowisko nie pozostało puste nawet na chwilę!


Mimo, że Galeria zamykana jest o 21:00 i całą noc nikt ich nie obserwuje, ani nie wrzuca pieniędzy do puszek – sztafeta trwać będzie nieprzerwanie. W trakcie zmian, niektórzy pozwolą sobie na krótka drzemkę, chociaż mimo silnego zmęczenia emocje nie zawsze dają zasnąć.

 

– Ludzie pytają nas z niedowierzaniem, czy po zamknięciu Galerii, my nadal biegniemy. Większość myśli pewnie, że rozchodzimy się do domów i zaczynamy sztafetę następnego dnia o 9:00. Na tego typu pytania reagujemy śmiechem. Nie robimy tego przecież z przymusu. Sport to nasza pasja, jesteśmy maratończykami, triathlonistami, mamy nadmiar energii i tylko czekamy żeby ją spożytkować, szczególnie kiedy przyświeca nam taki cel. Sztafeta nie staje nawet na sekundę- mówi Rafał, jeden z uczestników.

 

Akcja doczekała się już trzeciej edycji – jej pomysłodawcą jest Piotr Pilecki – młody lekarz, związany z Pomorskim Hospicjum Dla dzieci. – Do podjęcia takiej inicjatywy zainspirowało mnie podobne wydarzenie, które widziałem w Anglii – mówi. Obecnie główną organizatorką i koordynatorką jest Joanna Maćkowiak – mama jednego z byłych podopiecznych hospicjum. Jak mówi- pod opieką Pomorskiego Hospicjum jest 30 dzieci. Pieniądze są zbierane na środki medyczne, dojazdy lekarzy do domów i doraźną pomoc rodzinom. W tym roku oprócz zaprzyjaźnionych sportowców, w sztafecie weźmie udział wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu i boksie, posłanka Iwona Guzowska oraz mistrz olimpijski, mistrz świata w gimnastyce sportowej, obecnie poseł – Leszek Blanik. Dołączą również ekipy z Kolibki Adventure Park i eKajaki, które rywalizować będą o największą ilość przejechanych kilometrów. Zwycięska drużyna przekaże ufundowaną przez siebie nagrodę wybranej rodzinie z hospicjum.

 

Podczas maratonu, wolontariusze zapraszać będą dzieci do ciekawych zabaw i konkursów. Pomogą wspiąć się na ściankę wspinaczkową (wystawioną przez firmę Kolibki Adventure Park), zmierzą ciśnienie krwi i zbadają poziom cukru – bezpłatnie. Oprócz tego zbierać będą do puszek pieniądze na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, a także wręczać ulotki zachęcające do przekazania 1% na hospicjum domowe.

 

Wszystkich, którzy planują weekendowe zakupy w Galerii Batyckiej, zachęcamy do wsparcia akcji oraz dopingowania sportowców! Sztafeta odbywa się na poziomie „-1”.


Do zobaczenia!


Joanna Małysz

 

 

 

 

Foto: tableatny

Projekt i wykonanie: Mehowmy