24 godziny dla taty

Ojciec, papa, papcio, tatuś, stary, tatulek, ojczulek, tata, czy po prostu Andrzej. Jakbyśmy go nie nazwali, zazwyczaj pełni tę samą rolę w życiu każdego z nas. Opiekuję się nami, doradza, uczy i zabiera na wakacje. Niezastąpiony tatuś. Dzisiaj mamy dobrą okazję do tego, aby mu podziękować.

 

Dzień Ojca zdarza się tylko raz w roku. To jak Sylwester, czy Boże Narodzenie, tylko nie wymaga takich przygotowań. Wystarczy kupić mały upominek, narysować laurkę bądź po prostu przyjść i pokazać, że się pamięta. Tata na pewno się ucieszy, a my pokażemy mu jak bardzo jest dla nas ważny. Dzień Ojca nie istnieje od zawsze, wykorzystajmy więc to, że ktoś go kiedyś wymyślił.

 

Pierwszy Dzień Ojca na świecie obchodzony był 19 czerwca 1910 roku, w miejscowości Spokane w USA. Stamtąd idea tego święta przeniosła się na cały świat. W Polsce pierwszy Dzień Ojca obchodziliśmy w 1965 roku. Tylko w naszym kraju, Ugandzie i Nikaragui przypisano mu datę 23 czerwca. Dla przykładu, we Włoszech obchodzony jest 19 marca, w Austrii w drugą niedzielę czerwca, a na Litwie w pierwszą niedzielę czerwca. Najczęściej na świecie, Dzień Ojca obchodzony jest w trzeci czwartek czerwca. Taką datę przyjęły m.in. Bułgaria, Japonia, Kanada, Chile, Filipiny, Chiny, Czechy oraz Węgry.

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

 

 

Źródło: http://weheartit.com/entry/12823346

Projekt i wykonanie: Mehowmy