14 czerwca wszyscy szyjemy prosty kwadrat – dołącz do akcji!

Szpital. Jaki jest każdy widzi, każdy wie. Wielu z nas naoglądało się filmów, gdzie próbują nas przekonać, że pobyt w takiej placówce staje się nawet przyjemny. Możemy poleżeć sobie w izolatce, na wygodnym, nowoczesnym łóżku. Obok na szafce stoją kwiaty w wazonie a w oknach powieszono piękne firanki. Ale to tylko filmy. Jak jest faktycznie wielu z nas przekonało się na własnej skórze. Przekonała się też pewna mama – Natalia, od której wszystko się zaczęło.

 

– Trafiłam z dzieckiem do szpitala i podczas codziennej zmiany pościeli okazało się, że zabrakło poszewki dla mojego synka. Spojrzałam na jego ceratową poduszkę i powiedziałam do salowej: „No to uszyję”. Ucieszyła się i od razu podała mi potrzebne wymiary. Później na swoim blogu napisałam, że w krakowskim szpitalu brakuje poszewek. Wspólnie z Pauliną zrobiłyśmy baner i umieściłyśmy na swoich blogach. Paulina też napisała o całej akcji na forum krawieckim – opowiada Natalia. Co udało się osiągnąć prze pół roku trwania akcji? Dziewczyny, razem z pomocnikami uszyły 2500 tys. jasiów. 14 czerwca wspólne szycie odbędzie się w Gdańsku. Spotkanie odbędzie się w IKEA.

– Mamy bardzo duże zapotrzebowanie. Ogromne! Będziemy szyć dla jednego z gdańskich szpitali. Mam prośbę do Was, czy znacie – jesteście blogującymi osobami znad morza? To spotkanie będzie inne niż wcześniejsze, ponieważ tym razem zależy mi na tym, by zrobić akcję w stylu „Szyjemy z blogerkami”. Dlatego potrzebuję blogerki na plakat informujący o spotkaniu. Jeśli ktoś zna/ jest chętny to bardzo proszę o kontakt na uszyjjasia@o2.pl lub uszyj.jasia@gmail.com – pisze na swoim blogu Natalia.

Godziny, dokładna ilość potrzebnych poszewek i inne informacje zostaną podane później na blogu: uszyjjasia.blogspot.com

Maszyny do szycia, akcesoria krawieckie oraz materiały podaruje IKEA Gdańsk.

Foto: IKEA

Projekt i wykonanie: Mehowmy