1000 zł na projekt społeczny do zdobycia na profilu FB „Tak Pomagam”

Rozpoczyna się czwarta edycja ogólnopolskiego programu „Wokół Nas”, inicjatywy społecznej Providenta. W tym roku organizatorzy zachęcają każdego, kto ma w sobie odrobinę społecznikowskiego zacięcia do włączenia się w akcję poprzez profil FB „Tak Pomagam”. W prosty i szybki sposób można otrzymać do 1000zł na realizację projektu w swojej najbliższej okolicy. I zrobić coś wyjątkowego dla siebie i swoich najbliższych.


„Wokół nas” to wyjątkowa inicjatywa, skierowana do społeczności lokalnych, a w szczególności do mieszkańców mniejszych miejscowości, gdzie rzadko docierają wielkie społeczne programy. Sukces poprzednich edycji spowodował, że organizatorzy chcą włączyć w akcję każdą osobę, która ma ciekawy pomysł na projekt, a nie ma jeszcze doświadczenia w działalności społecznej. Dzięki prostej i szybkiej aplikacji dostępnej na profilu programów społecznych Providenta facebook.pl/takpomagam można zgłaszać pomysły na realizację projektów o wartości do 1000zł. W sumie zrealizowanych będzie aż 40 wniosków, które wniosą realną zmianę w najbliższym otoczeniu pomysłodawców. Wypełnienie krótkiego formularza zajmie maksymalnie 15 minut.


Zauważyliśmy, że Polacy postrzegają działalność społeczną jako domenę dużych organizacji pozarządowych lub samorządu lokalnego, tymczasem nasz projekt ma na celu zmobilizowanie osób, które na co dzień nie angażują się w takie działania, ale leży im na sercu dobro lokalnej społeczności i nie przechodzą obojętnie obok jej potrzeb – wyjaśnia Adam Czarnecki, Specjalista ds. Społecznej Odpowiedzialności w firmie Provident Polska – Wystarczy rozejrzeć się w swoim sąsiedztwie – może przydałaby się nowa zjeżdżalnia na placu zabaw, może stojak rowerowy przed kinem, a może w bibliotece brakuje książkowych nowości? Dzięki naszej aplikacji na Facebooku zgłoszenie wniosku jest banalnie proste, a satysfakcja z pomagania i duma z tego, co udało się osiągnąć będzie na pewno ogromna. Wierzymy, że uda nam się obudzić w Polakach ducha współpracy i zachęcić do aktywności również po zakończeniu programu.


Aby zgłosić projekt wystarczy odwiedzić profil facebook.pl/takpomagam, zostać jego fanem, a następnie otworzyć aplikację „Wokół Nas”. Za pomocą prostego formularza można zgłosić pomysł na projekt społeczny. Najlepsze projekty, które otrzymają dofinansowanie, zostaną wybrane w drodze głosowania internautów. Organizatorzy skontaktują się z każdym laureatem i wytłumaczą wszelkie szczegóły związane z organizacją i rozliczeniem działania. W razie potrzeby udzielą również pełnej pomocy organizacyjnej lub np. logistycznej, tak żeby każdy z 40 projektów zakończył się pełnym sukcesem.


160 tys. na partnerskie projekty lokalne

Tylko w ubiegłym roku Provident zrealizował aż 225 projektów „Wokół nas” w całej Polsce, pomagając tym samym ok. 25 tysiącom osób, poprzez dofinansowanie inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych, wsparcie szkół, domów dziecka oraz innych regionalnych placówek pożytku publicznego. Na bazie doświadczeń z poprzednich edycji, w roku bieżącym organizatorzy programu „Wokół nas” postanowili skupić się na projektach wspierających funkcjonowanie rodzin, a jednocześnie zakładających współpracę lokalnych partnerów takich jak samorządy, organizacje pozarządowe, media czy przedstawicieli biznesu.


W związku z tym, oprócz projektów zgłaszanych za pośrednictwem profilu na Facebooku, organizatorzy zachęcają też do zgłaszania projektów o większej skali, których wartość wyniesie maksymalnie do 5000zł.  By zgłosić projekt wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.csr-provident.pl, a następnie przesłać go na adres wokolnas@provident.pl. Spośród zgłoszonych pomysłów, Rada Programowa wybierze 32 najciekawsze projekty z całej Polski. Projektowana łączna pula wsparcia to 160000 zł.


Na projekty do najnowszej edycji programu organizatorzy czekają do 25 kwietnia 2014 r. Wyniki i decyzje o przyznanych grantach ogłoszone zostaną najpóźniej 16 maja 2014 r. Wybrane projekty, realizowane będą do końca sierpnia.


Więcej informacji o programie, podsumowanie dotychczasowych edycji oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: TUTAJ

 

 

 

 

 

Źródło: http://odpowiedzialnybiznes.pl/aktualno%C5%9Bci/1000zl-na-projekt-spoleczny-do-zdobycia-na-profilu-fb-tak-pomagam/

Foto: kontastudenckie.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy