100 placów zabaw na 100 lat NIVEA

Produkty NIVEA odpowiadają na codzienne potrzeby ludzi. Dbałość o ludzi jest wpisana w historię i charakter marki NIVEA. Dla Polaków jedną z najważniejszych wartości jest rodzina.

Z okazji jubileuszu 100 lat marki NIVEA, firma NIVEA Polska postanowiła spełnić marzenia polskich rodzin, a w szczególności ich najmłodszych członków. W odpowiedzi na potrzeby lokalnych społeczności, powstał projekt ufundowania i budowy 100 placów zabaw na terenie całej Polski. Każdy plac zabaw to miejsce stworzone w trosce i z myślą o najmłodszych. Również my możemy się włączyć w tę akcję, wchodząc na stronę internetową www.nivea.pl i wybierając miejsce, w którym plac zabaw sprawi dzieciom najwięcej radości.

 

Oficjalne otwarcie pierwszego palcu zabaw

Oficjalne otwarcie pierwszego placu zabaw odbyło się 16 maja br. na poznańskim osiedlu Bolesława Chrobrego. Zarząd NIVEA wraz z władzami miasta Poznania uroczyście przeciął wstęgę oraz zaprosił dzieci z osiedla do wspólnej zabawy na pikniku z tej okazji. Wśród kolorowych, pomalowanych twarzy dzieci, balonów, baniek mydlanych i waty cukrowej nawet dorośli mogli poczuć się znowu dziećmi, o których troszczy się ktoś, kto zna się na tym najlepiej. Dzięki NIVEA tysiące dzieci w Polsce będzie miało w przyszłości kolorowe wspomnienia ze swojego świata zabawy.


GŁOSOWANIE

W głosowaniu może brać udział każdy, kto zarejestruje się na stronie www.NIVEA.pl. Po zalogowaniu użytkownicy uzyskają możliwość codziennego oddania głosu na jedną, wybraną przez siebie lokalizację w specjalnie do tego utworzonym serwisie. Głosowanie odbędzie się w terminie od 6 czerwca do 31 października. W wybranych lokalizacjach, które uzyskają największą liczbę głosów, rozpocznie się budowa placów zabaw. Warunkiem rozpoczęcia budowy jest dopełnienie przez gminę/spółdzielnię wszystkich formalności określonych w regulaminie.


BUDOWA PLACÓW ZABAW

Gminy/spółdzielnie, które uzyskają największą liczbę głosów, powinny w ciągu 30 dni przedłożyć w odpowiednim urzędzie/wydziale dokumentację wymaganą do zgłoszenia zamiaru budowy placu zabaw. Wśród dokumentów musi znaleźć się mapa terenu z naniesionym projektem placu zabaw. W tym celu gmina/spółdzielnia jest zobowiązana do dostarczenia mapy terenu do organizatora akcji w celu naniesienia na nią projektu placu. Następnie mapa z projektem placu zabaw zostanie odesłana do zwycięskich gmin/ spółdzielni, by te mogły dołączyć ją do dokumentacji. Po dopełnieniu formalności oraz zaakceptowaniu przez odpowiedni urząd poprawności złożonej dokumentacji, w zwycięskich lokalizacjach rozpocznie się budowa placów zabaw. Gotowy obiekt stanie się własnością lokalnej społeczności zgodnie z regulaminem.

 

HARMONOGRAM AKCJI

Dostarczenie Formularza Zgłoszeniowego

I etap 04.06.2011

II etap 07.07.2011

Rejestracja w serwisie internetowym

I etap 05.06.2011

II etap 08.07.2011

Głosowanie internetowe 06.06 – 31.10.2011

Wstępne ogłoszenie wyników głosowania etap I 01.08.2011

Wstępne ogłoszenie wyników głosowania etap II 01.09.2011

Wstępne ogłoszenie wyników głosowania etap III 01.10.2011

Wstępne ogłoszenie wyników głosowania etap IV 02.11.2011

 

PROMUJ SWOJĄ LOKALIZACJĘ

Każda gmina/spółdzielnia może zaangażować się w promowanie akcji wśród lokalnej społeczności. Wskazówki oraz plakat o akcji zamieszczone zostały w zakładce „Promuj swoją lokalizację” w internetowym serwisie rejestracyjnym. Zachęcając do głosowania zwiększasz szansę na budowę placu zabaw w Twojej gminie/spółdzielni.

Projekt i wykonanie: Mehowmy