100 gdańszczan dostało u-locki w prezencie

W ciągu dziewięciu tygodni od rozpoczęcia akcji ‘u-lock w prezencie’ Referat Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku rozdał mieszkańcom 100 bezpiecznych zapięć rowerowych. Akcja będzie trwała jeszcze sześć tygodni, 70 zapięć czeka na nowych właścicieli.

 

Od 17 czerwca rowerowy patrol porusza się po Gdańsku poszukując rowerów, którym przydałoby się solidne zapięcie. Widząc rower przypięty tzw. linką lub bez zapięcia wiesza na kierownicy kupon uprawniający do odbioru u-lock’a. Tymczasem na stronie www.rowerowygdansk.pl na bieżąco ukazują się zdjęcia wytypowanych rowerów, ich właścicieli oraz informacje o przebiegu akcji. Patrol rowerowy przemierza nawet kilkanaście kilometrów w jedną stronę, tak aby również mieszkańcy dzielnic oddalonych od centrum mieli szansę dostać u-locka. Oprócz Głównego Miasta, patrol był już m.in. na Przymorzu, Zaspie, Chełmie, Oruni i Oruni Górnej, Dolnym Mieście, we Wrzeszczu oraz na kampusach gdańskich uczelni i imprezach plenerowych np. na Miejskim Grillowaniu, czy Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA.

 

– Warunkiem wydania u-lock’a jest przyjazd na rowerze, któremu zrobiliśmy zdjęcie i okazanie kuponu. Każda zawieszka jest ważna przez okres dwóch tygodni – tłumaczy Remigiusz Kitliński, Prezydenta Miasta Gdańska ds. Komunikacji Rowerowej.

 

Rozdawanie u-lock’ów stanowi zachętę do korzystania z parkingów rowerowych. Warto dodać, że do końca b.r. w Gdańsku pojawi się półtora tysiąca nowych miejsc postojowych dla rowerów. Inwestycje realizowane są w ramach dwóch projektów europejskich oraz ze środków własnych Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Organizatorem akcji ‘u-lock w prezencie’ jest Urząd Miejski w Gdańsku w ramach realizacji projektu abc. multimodal współfinansowanego z programu Południowy Bałtyk.

 

 

 

 

 

Foto: UMG

Projekt i wykonanie: Mehowmy