Stowarzyszenie Gdańsk Chrome Sirens Roller Derby

Stowarzyszenie "Gdańsk Chrome Sirens Roller Derby" powstało wiosną 2019 r., by objąć opieką amatorską drużynę o tej samej nazwie.

Jesteśmy grupą pasjonatów tego mało jeszcze popularnego w Polsce sportu, ale ciężko pracujemy, żeby jego rozpoznawalność wzrosła, świetnie się przy tym bawiąc.

Celami naszego stowarzyszenia jest:

  • popularyzowanie roller derby oraz innych sportów wrotkarskich,
  • aktywizowanie lokalnej społeczności
  • promowanie sportu amatorskiego oraz aktywnego stylu życia.

Ważne jest dla nas tworzenie pełnej wsparcia i koleżeństwa przestrzeni w obrębie drużyny oraz osób ją wspierających. Prowadzimy regularne treningi organizujemy mecze i turnieje naszego sportu na terenie Trójmiasta, a także uczestniczymy w eventach sportowych w innych miastach Polski.

Roller derby to kontaktowy sport zespołowy, w którym dwie drużyny ścigają się na wrotkach po owalnym torze. Nasza liga jest koedukacyjna i inkluzywna, trenują u nas osoby w różnym wieku, zarówno takie, które miały wcześniej styczność ze sportem, jak i takie, które nie prowadziły wcześniej aktywnego trybu życia. W meczach poza zawodnikami uczestniczą sędziowie - zarówno na wrotkach, jak i bez wrotek - którzy stanowią integralną część naszej małej derbowej społeczności. Chcemy także w Gdańsku stworzyć zgrany zespół sędziów, którzy będą pomagać nam regularnie zarówno w organizowanych eventach, jaki i podczas cotygodniowych treningów.

Więcej informacji i bezpośredni kontakt można znaleźć na naszy fanpage'u pod adresem: https://www.facebook.com/chromesirensrollerderby/

GOOGLE MAP
Projekt i wykonanie: Mehowmy